Кафедра економічної кібернетики

Розміщено Економічні в 17 октября 2010

Кафедру економічної кібернетики Української сільськогосподарської академії було створено у 1965 році. Під час планової економіки, виходячи з назви кафедри (грецьке слово «kybernetike» означає майстерність керування), перед цим науковим напрямком ставилася задача раціонального розподілу ресурсів між окремими галузями радянської економіки, яка характеризувалась суттєвим дисбалансом на користь переважного розвитку важкої промисловості.

Метою аграрного напрямку економічної кібернетики було підвищення ефективності керування на рівні підприємства (колгоспів, радгоспів) за допомогою вирішення оптимізаційних задач. В якості цільової функції, як правило, використовувались показники валового обсягу продукції, що було характерно для планової економіки.

З 1966 року на кафедрі готують фахівців для управлінсько-аналітичної, прогнозно-економічної та програмно-математичної роботи. За участю кафедри був створений перший у Радянському Союзі навчальний посібник з основ кібернетики. Першим аспірантом кафедри став Кадієвський Володимир Андрійович, нині доктор економічних наук, професор, який понад двадцять років (1980-2002) очолював кафедру.

Гордістю кафедри є її випускники — депутат Верховної Ради України І.О. Заєць, Заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент УААН, д. е. н., професор В.П. Галушко, член-кореспондент УААН, д. е. н., професор С.М. Кваша та ін.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций