Метаморфози характеристика образа Луна

Розміщено Морально-етичні теми в 30 июля 2013

Луна - персонаж 3-й книги “Метаморфоз”. Овідій розділив історію перетворення гірської німфи в луну на дві частини: спочатку німфа втрачає власного голосу, потім - тіла. Це дозволило зв’язати оповідання про неї із сюжетом про Нарцис. Здатність самостійно говорити е. втратила з волі Юнони.

Помста ревнивої богині наздоганяє не тільки тих, з ким їй змінює Юпітера, але і їхніх спільниць (порівн. в “Метаморфозах” історію Галантиди). Поки Юпітер розважався в горах з німфами, е. відволікала Юкону “предлинною мовленням”, і та помстилася, зробивши її голос “коротким”, так що е. “на слова її могла не відповісти, / Але не вміла почати”. За цим треба друга частина трагедії - загибель від любові.

е. закохується в Нарциса - ще безтурботного отрока, що розбив чимало серць. Вона всюди треба за ним, вторячи його словам, але не показуючись йому на очі. Здивований Нарцис кличе невидимого власника голосу. е. з’являється, бажаючи обійняти його, але він тікає, кричачи; “…

краще вмру, чим тобі на потребу дістануся!” ие. повторює: “тобі на потребу дістануся”.

У цьому переклику - подвійна іронія. Фраза передвіщає загибель е., відкинутої Нарцисом, і його власну смерть від любові до самого себе. Трагедія “отраженно звучної” е. передбачає трагедію Нарциса Відкинута Нарцисом е. умирає.

Її смерть описана як метаморфоза, хоча формально такий не є (втім, згідно пифагорейской теорії переселення душ, що лежить в основі всієї поеми, усяка смерть є метаморфоза). е. зчахнула від туги - “залишилися лише голос так кістки”. Потім кістки стали каменями (перетворення, зворотне міфу про Девкалионе й походження людського роду з каменів, називаних “костями землі”). Німфа перетворилася в луну.

Перш ніж остаточно змовкнути, його завмираючий звук лунає в поемі ще раз - у сцені смерті Нарциса: на його “прости!” самому собі - “прости! ” відповіла е.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций