Кафедра конярства

Розміщено Універсальні в 17 октября 2010

Кафедра конярства заснована 1 червня 1994 року. Зумовлене це тим, що спеціалістів по конярству не готував жоден з 14 зооінженерних факультетів України. Першим завідувачем кафедри був професор Гопка Борис Максимович. В період з 1921 по 1930 рр. у складі Київського ветеринарно-зоотехнічного інституту існували кафедра конезнавства з кіннозаводством, яку очолював магістр С.П. Амітров та кафедра кування і копитових хвороб, якою завідував магістр К.П. Шевандін.

У 1995 році на зооінженерному факультеті відкрито спеціалізацію по конярству. Щорічно в цій групі навчається 15-17 студентів. Протягом навчального року вони працюють в лабораторіъ кафедри конярства, набуваючи досвіду з питань годівлі, догляду, запрягання, сідлання, кування, верхової їзди, тренінгу та випробування коней.

Наукова робота співробітників кафедри спрямована на вивчення генеологічної структури сучасного поголів’я коней чистокровної верхової породи, поліморфних систем крові шетлендських поні та молочної продуктивності кобил новоолександрівської ваговозної породи. Видано рекомендації щодо ведення централізованого обліку у племінному конярстві та підвищення відтворної здатності рисистих кобил.

Навчально-науково-виробнича лабораторія з конярства заснована у жовтні 1967 року з метою поліпшення практичної підготовки фахівців і розвитку кінного спорту серед студентів.

За час існування лабораторії кафедри підготовлено 31 студент-розрядник з кінного спорту, виграно 38 перших та призових місць в змаганнях кіннотників України та інших держав. Щорічно на кінно-спортивній базі НУБіП України проводяться змагання за Кубок Дарлінга та відкрита першість НУБіП України. В них , беруть участь команди вершників спортивних товариств м. Києва та областей України.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций