Аналіз твору Тарас Бульба Гоголя Н. В

Розміщено ЗНО по географії в 14 июня 2013

Аналіз добутку “Тарас Бульба” - добуток історичне й одночасно наповнене істинно народним пафосом, любов’ю до батьківщини й патріотизмом. Тарас, головний герой повести, - людина сильного характеру, непохитної волі, що присвятив своє життя боротьбі за волю вітчизни, свого народу. Він мудрий, його досвід дозволяє йому стати сьогоденням ватажком, полководцем. Він хоробрий і сильний фізично.

Головна якість Тараса Бульби - загострене почуття власного достоїнства й гордості, з’єднане з відчуттям себе частиною власного народу, нерозривного зв’язку сним. Найдорожче, що в нього є, своїх синів, Тарас теж віддає на ратну справу, не мислячи життя інакше, поки батьківщина в небезпеці. Син Тараса, Остап, самолюбний, смів, він більше схожий на батька. Остап у всіх ситуаціях зберігав вірність своїм товаришам і був стійок, хоробрий.

Остап ще молодий, але відчувається, що він теж, як і його батько, наділений споконвічно життєвою мудрістю й розумінням свого призначення в житті. Син Андрий - трохи інша людина. Він не боєць, а утворений витончений юнак, що природно прагне до краси, втіленням якої стала для нього жінка Андрий зневажив заради любові боргом чоловіка, захисника батьківщини, він пішов цілком свідомо на зрадництво, за що й був убитий власним батьком. “Тарас Бульба” - добуток трагічне, але в ньому немає безнадійності, є віра у відродження сильної й вільної країни, у братерство козаков. Головні герої гинуть, але їхня загибель лише доводить, що народ, що любить по-справжньому свою батьківщину, можна знищити, але не можна скорити


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций