Аналіз Казка про мертву царівну й семи богатирях Пушкіна А. С.

Розміщено ЗНО по географії в 8 мая 2013

Казка Пушкіна, незважаючи на гадану зовнішню простоту, властиву всій творчості поета, є глибокою за змістом і складної по психологічній насиченості. Юній царівні автор протиставляє злу мачуху. Молоду дівчину поет малює доброї, лагідної, працьовитої й беззахисної. Її зовнішня краса відповідає красі внутрішньої. Важко їй жити у світі, де є заздрість, зло й обман.

Зовсім інший з’являється перед нами цариця-мачуха Вона теж красуня, але “гневлива”, і ревнива, і заздра. Думка про те, що краса зовнішня - ніщо без красти внутрішньої, пронизує всю казку. Молоду царівну багато хто любили.

Виникає питання, чому ж вони не врятували її. Так тому, що тільки королевич Єлисей любив її по-справжньому, щиро й віддано. Дійсно, звернемося до казки.

Правдиве дзеркальце мимоволі видавало царівну Один раз пожалевшая дівчину Чернавка теж виявилася здатної на зрадництво. А доброта й сердечність лісових братів були позбавлені теперішньої глибини. Вірна любов королевича Єлисея рятує царівну, будячи її від вічного сну. Зло, затверджує поет, не всесильний, воно зазнає поразки.

Зла цариця-мачуха, хоч “розумом і всім взяла”, не впевнена в собі. Тому й у дзеркальце вона бідує постійно. Умирають царі-ца-мачуха від заздрості й туги Так Пушкін показав внутрішню неспроможність і приреченість зла


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций