Біографія Замятіна Євгенія Івановича

Розміщено ЗНО по географії в 18 декабря 2012

Народився в повітовому тамбовському місті Лебедянь. Батько був священиком, мати - утвореною, культурною людиною, любила літературу, грала на роялі. По закінченні гімназії надійшов на кораблебудівний факультет Петербурзького політехнікуму. Одержав спеціальність морського інженера. Залишений при кафедрі корабельної архітектури й з 1911 року викладає цей предмет Замятін починає писати й друкуватися.

В 1916 році їде в Англію, де працює на судноверфях Глазго, Ньюкасла, Сандерленда. Довідавшись про революцію, Замятін поспішає додому. Подією в літературі став 1924 рік, рік виходу у світло роману “Ми”.

Перший у світовій літературі роман-антиутопія згодом зіграв фатальну роль у долі автора Почалися гоніння. Замятіну не допомогло заступництво великих письменників, у тому числі Горького. Письменник приймає рішення тимчасово покинути СРСР. З лютого 1932 року Замятін жив у Парижу, однак не міняючи радянського громадянства Умер Євгеній Іванович Замятін 10 березня 1937 року й був похований у пригороді Парижа на цвинтар Втие.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций