Біографія Яшина Олександра Яковича

Розміщено ЗНО по географії в 13 декабря 2012

Теперішнє прізвище - Попов. Псевдонім взяв по ім’ю батька. Народився в селі Блудново Вологодської області в селянській сім’ї. В 1931 році закінчив педагогічний технікум у місті Никольске. Був учителем у селі, багато читався Співробітничав у вологодських і архангельських газетах. Перший збірник віршів “Пісні Півночі” побачив світло в 1934 році в Архангельську.

З 1935 року жив у Москві, де в 1938 році опублікував книгу віршів “Северянка”. Закінчив Літературний інститут їм М. Горького. У роки Великої Вітчизняної війни йде добровольцем на фронт. У посаді військового кореспондента бере участь в обороні Ленінграда й Сталінграда, у звільненні Криму.

В 1942-1943 роках видані його збірники віршів “На Балтиці було” і “Місто гніву” . Після війни багато їздить по країні: по Півночі, на Алтай, на цілину Виходять збірники віршів Яшина “Земляки”, “Босоніж по землі”, “День створіння”, “Безсоння”. Працював Олександр Яшин і в прозі: повести “Сирота” і “Вологодське весілля”, оповідання “Угощаюрябиной” і інші. Умер Яшин в 1968 році в Москві.

Уже посмертно вийшли два томи “Вибраних добутків”.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций