Біографія Окуджави Булата Шалвовича

Розміщено ЗНО по географії в 4 сентября 2012

Народився в Москві. В 1934 році сім’я переїхала в Нижній Тагіл. В 1937 році батьків, партійних працівників, заарештували, батька розстріляли, а мати заслали в карагандинський табір. Булат із братом вернулися в Москву до бабусі. Жив майбутній бард на Арбаті, учився в школі, подрабативал у театрі статистом і робітником сцени.

На початку Великої Вітчизняної війни працював токарем на оборонному заводі В 1942 році, закінчивши дев’ять класів, пішов добровольцем на війну. Служив на Північно-Кавказькому фронті мінометником, потім радистом. Був поранений, демобілізувався й оселився в Тбілісі. Екстерном здав іспити за десятий клас і надійшов на філологічний факультет Тбіліського університету. Працював учителем у Калузькій області, писав і публікував у місцевих газетах вірші.

У Калузі ж вийшов перший збірник його віршів - “Лірика”. Повернувшись у Москву, Окуджава зайнявся літературною роботою У другій половині 50-х Булат одним з перших починає виступати як бард - автор віршів і музики пісень і їхній виконавець. Його по праву вважають основоположником жанру авторської пісні.

З’явилися й миттєво розійшлися по країні магнітофонні записи ярмо виступів. Його пісні звучать по радіо, телебаченню, у кінофільмах і спектаклях. В 1959 році в Москві виходить другий поетичний збірник поета “Острова”.

В 1961 році в альманасі “Тарусские сторінки” була опублікована його автобіографічна повість “Будь здоровий, школяр!”. Концерти Окуджави проходили в багатьох країнах миру. Значним прозаїчним його добутком є роман “Подорож дилетантів”. Умер Булат Шалвович Окуджава 12 червня 1997 року в Парижу й похований, відповідно до заповіту, на Ваганьковском цвинтар Вмоскве.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций