Біографія Носова Євгенія Івановича

Розміщено ЗНО по географії в 4 сентября 2012

Народився в селі Толмачеве під Курськом у сім’ї потомственого коваля. Дитинство було напівголодним. Хлопчик промищлял рибним ловом, полюванням, збирав трави, щоб продати й заробити на хліб. Закінчив до війни вісім класів. Вітчизняна війна застала шістнадцятирічного юнака в рідному селі. Після Курського бою Носов іде на фронт, в артилерійські війська В 1945 році під Кенігсбергом був поранений і 9 травня 1945-го зустрів у госпіталі в Серпуховові, про що пізніше напише оповідання “Червоне вино перемоги” .

Після війни продовжив навчання, закінчив середню школу. З дитинства що любив малювати, Носов виїхав у Середню Азію працювати художником. Незабаром починає писати прозу. В 1958 році виходить його перша книга оповідань і повістей “На рибальській стежці”.

В 1961 році вертається в Курськ, стає професійним письменником Учиться на Вищих літературних курсах при Літературному інституті ім. М. Горького. Були опубліковані “Тридцять зерен” (1961), “Де прокидається сонце” (1965) і ін. Великий успіх мала повість “Усвятские шлемоносци” (1977). Євгеній Носов живе й працює Вкурске.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций