Біографія Маршака Самуила Яковича

Розміщено ЗНО по географії в 12 августа 2012

Народився в 1887 році у Воронежу в сім’ї заводського техніка. Батько його був талановитим винахідником, він розвивав у дітях прагнення до знань, інтерес до миру, до людей. Раннє дитинство й шкільні роки провів у містечку Острогожске під Воронежем. Йому повезло в гімназії із учителем словесності: той прищепив любов до класики, заохочував перші літературні досвіди поета. В. Стасов, відомий російський критик і мистецтвознавець, познайомився з Віршами Самуила й взяв гарячу участь у долі юнака.

За допомогою Стасова Маршак переїжджає в Петербург, учиться в одній із кращих гімназій Він тягнеться до знань і цілі дні проводить у публічній бібліотеці, де працює Стасов. У будинку Стасова Маршак познайомився з Горьким. Письменник запросив хворобливого юнака на свою дачу на Чорному морі, де Маршак лікувався, учився, зустрічався із цікавими людьми.

Коли Маршак повернувся в Петербург він багато працював - займався репетиторством, співробітничав у журналах і альманахах; Маршак учився в Англії, спочатку в політехнікумі, потім у Лондонському університеті. Він зацікавився англійським фольклором, початків працювати над перекладами англійських балад. Турбота про дітей і творчість для дітей були одним з головних справ Маршака В 20-е роки він бере участь в організації дитячих будинків у Краснодарі, створює дитячий театр. У Петрограді пише свої перші добутки для дітей: “Пожежа”, “Пошта”, “Казка про дурне мишеня”, а також перекладає з англійського дитячі народні пісеньки (”Будинок, що побудував Джек”). Навколо Самуила Яковича й очолюваних їм дитячих журналів збираються талановиті дитячі письменники.

“Детгиз” - видавництво дитячої літератури тісно пов’язане з ім’ям Маршака. Збірник “Казки, пісні, загадки” переведений на багато мов, це й зараз улюблена книга дітей. Надзвичайно багато зробив Маршак як перекладач сонетів Шекспіра й пісень Р. Бернса, віршів Дж.

Китса, Р. Киплинга, У. Вод-Сворта й інших. П’єси-Казки Маршака “Дванадцять місяців”, “Розумні речі”, “Кошкин будинок” були неодноразово екранізовані й до цих мають успіх на сценах дитячих театрів. В 1963 році вийшла “Вибрана лірика” - остання книга письменника С. Маршак помер 4 липня 1964 Вмоскве.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций