Коротка біографія Линдгрена А

Розміщено ЗНО по географії в 14 июля 2012

Астрид Ганна Емілія ериксон народилася 14 листопада 1907 року у Швеції на хуторі Нас, недалеко від Виммербю. Закінчивши школу, працювала в місцевій газеті, в 1926 році переїхала в Стокгольм і надійшла в школу секретарів. У неї народився син Ларе. Заміж Астрид ериксон вийшла на п’ять років пізніше, прийнявши в заміжжі прізвище Линдгрен, що стало нині всесвітньо відомої. У Ларса з’являється трирічна сестричка Карин. В 1941 році сім’я Линдгренов переїхала в нову квартиру в Далагатане (район Стокгольма), де Астрид Линдгрен і прожила до останніх днів.

Свою першу більшу казку “Пеппи Длиннийчулок” Астрид Линдгрен написала в подарунок дочки в 1944 році. Книжка дуже швидко стала популярної, автора усдостоили декількох призів Здивовану таким успіхом Линдгрен запросили працювати в дитяче книжкове видавництво. З тих пор казки Астрид Линдгрен ставали усе популярніше. Переведені на безліч мов “Рони - дочка розбійника”, “емиль із Леннеберги”, ” Расмус-Бурлака”, “Карлсон, що живе на даху”, “Мио, мій Мио” і інші книги. В 1957 році Линдгрен стала першим дитячим письменником, що одержав премію шведської держави за літературні досягнення.

Серед самих головних: премія ім’я Ханса Кристиана Андерсена, що називають “малої Нобелівської”, премія ім’я Льюиса Керролла, нагороди ЮНЕСКО, “Срібний Ведмідь” - за сценарій фільму “Рони - дочка розбійника”.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций