Біографія Искандера Фазиля Абдуловича

Розміщено ЗНО по географії в 20 июня 2012

Фазиль Абдулович Искандер народився 6 березня 1929 року в місті Сухумі. Батько, іранець по походженню, в 1938-м був висланий зі СРСР. Хлопчик ріс у родичів по материнській (абхазької) лінії. Надійшов у Московський бібліотечний інститут. Пізніше перевівся в Літературний інститут ім.

А. М. Горького, що закінчив в 1954 році. Був літературним співробітником газет “Брянський комсомолець” і “Курська правда”. Багато років жив у Сухумі, працював в Абхазькому державному видавництві, регулярно публікував вірші в журналі “Літературна Абхазія”. Виходили й книги віршів Публікується також у московських журналах “Юність”, “Новий мир” і ін.

Пише прозу, проявляючи себе майстром колоритних сатиричних замальовок абхазького побуту. Популярність авторові принесла смілива і яскрава повість “Сузір’я Козлотура”. В Ускандера з’являється герой, що проходить через багато хто його добутки: дядько Сандро. Це як би абхазький родич Ходжі Насреддина - шахрая й мудреця, виразника національного характеру й народної критики Роман “Сандро із Чегема” повністю був виданий в 1989 році.

Соковите битописательство сполучається в добутках Искандера з гострою політичною критикою. Багато добутків екранізовані, поставлені на сцені. Искандер визнаний гідним ряду престижних вітчизняних і закордонних літературних премій


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций