Біографія Гріна Олександра Степановича

Розміщено ЗНО по географії в 16 июня 2012

Теперішнє прізвище Гриневский. Народився в Слобідському, повітовому містечку Вятской губернії, у сім’ї засланого поляка-повстанця. Мати вмерла, коли Грінові було 13 років. Після закінчення четирехклассного Вятского міського училища Грін виїхав в Одесу, захопивши із собою лише вербовий кошик зі зміною білизни так акварельні фарби. Його вабило море. У першому плаванні на транспортному судні “Платон” він уперше побачив береги Кавказу й Криму.

Грін був матросом, лісорубом і золотошукачем. Пізніше служить у піхотному батальйоні, біжить звідти, ховається в лісі, але його ловлять і присуджують до тритижневого строгого арешту “на хлібі й воді”. Біжить другий раз, виявляється в Севстополі.

За пропагандистську діяльність був посаджений у в’язницю, потім засланий: В’ятка, Петербург, Архангельська губернія. Грін говорив, що його життєвий шлях був посипаний не трояндами, а цвяхами. Однак він знаходить сили втілювати свої фантазії у феєричних літературних творах (”Червоні вітрила”, збірники оповідань). Закінчивши роман ” мир, ЩоБлищить,”, навесні 1924 року Грін їде в Крим, живе в Севстополі, Балаклаві, Ялті, потім поселяється у Феодосію.

У листопаді 1930 року, важко хворий, переїжджає в Старий Крим. Умер Грін 8 липня 1932 року Вфеодосии. В 1970 році у Феодосію був створений літературно-меморіальний музей Олександра Гріна


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций