Пригоди Шерлока Холмса характеристика образа Мориарти

Розміщено ЗНО по географії в 5 сентября 2013

Мориарти (професор Мориарти) - найдужчий супротивник Шерлока Холмса. “Його м’яка й точна манера виражатися змушує вас вірити в його щирість, не властиву пересічним злочинцям”. “Він дуже худий і високий. Чоло в нього білі, величезні й опуклий, глибоко запалі очі. Особа гладко виголене, бліде, аскетичне, - щось ще залишилося в ньому від професора.

Плечі сутулі - повинне бути від постійного сидіння за письмовим столом, а голова видається вперед і повільно, по-зміїному, розгойдується зі сторони убік”. У нього колючі очі “Він походить із гарної сім’ї, одержав блискуче утворення й від природи наділений феноменальними математичними здатностями. Коли йому здійснився двадцять один рік, він написав трактат про біном Ньютона, що завоював йому європейську популярність.

Після цього він одержав кафедру математики в одному із провінційних університетів, і, цілком ймовірно, його очікувала блискуча майбутність. Але в нього спадкоємний потяг до нелюдської жорстокості. У його жилах тече кров злочинця. І ця жорстокість стала ще більш небезпечної завдяки його незвичайному розуму.

Темні слухи ходили про нього в тім університетському містечку, де він викладав, і зрештою він був змушений залишити кафедру й перебратися в Лондон, де став готовити молодих людей до іспиту на офіцерський чин Це Наполеон злочинного миру. Він - організатор половини всіх злодіянь і майже всіх нерозкритих злочинів у Лондоні. Розуміючи, що в особі Холмса він придбав гідного й небезпечного супротивника, М. зізнається тому, що зазнає інтелектуальної насолоди, спостерігаючи його методи боротьби, що був би засмучений, якби йому довелося застосувати надзвичайні заходи у відношенні Холмса, і, не бажаючи здаватися, пропонує Холмсу припинити розслідування. Холмс виходить переможцем з інтелектуальної сутички, що переростає в рукопашний двобій, але йому ще кілька місяців доводиться ховатися, ховаючись від відплати прихильників М.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций