Злочин і покарання характеристика образа Лужина Петра Петровича

Розміщено ЗНО по географії в 16 августа 2013

ЗЛОЧИН І ПОКАРАННЯ (Роман, 1866) Лужин Петро Петрович - тип ділка й “капіталіста”. Йому сорок п’ять років. Манірний, ставний, з осторожною й брюзгливою фізіономією. Похмурий і зарозумілий.

Хоче відкрити в Петербурзі адвокатську контору. Вибившись із незначності, високо цінує свій розум і здатності, звик любуватися собою. Однак найбільше Л. цінує гроші. Він захищає прогрес “в ім’я науки й економічної правди”.

Він проповідує із чужих слів, яких наслухався від свого приятеля Лабузняться-Никова, з молодих прогресистів: “Наука ж говорить: возлюби, раніше всіх, одного себе, тому що геть усе на особистому интере - , рє засновано… Економічна ж правда додає, що чим більше в суспільстві влаштованих часток справ… тим більше для нього твердих підстав і тим більше влаштовується в ньому й спільна справа”.

Уражений красою й освіченістю Дуни Раскольни-Ковой, Л. робить їй речення. Його самолюбству лестить думка, що шляхетна дівчина, що багато випробувала нещасть, буде все життя благоговіти перед ним і підкорятися йому. Крім того, Л. сподівається, що “чарівність чарівної, доброчесної й утвореної жінки” допоможе його кар’єрі У Петербурзі Л. живе в Лебезятникова - з метою “про всякий випадок забігти вперед” і “зашукати” у молоді, тим самим підстрахувавшись від яких-небудь несподіваних демаршів з її боку.

Вигнаний Раскольниковим і випробовуючи ненависть до нього, намагається рассорить із ним його матір і сестру, спровокувати скандал: під час поминок по Мармеладову дає Сонечке десять рублів, а потім непомітно суне їй у кишеню ще сто, щоб трохи пізніше привселюдно обвинуватити в крадіжці. Викритий Лебезятни-Ковим, змушений ганебно ретируватися


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций