Володар мух характеристика образа Ральфа

Розміщено ЗНО по географії в 15 июня 2013

Ральф- центральний персонаж роману. Англійські школярі в результаті авіакатастрофи виявляються на незаселеному острові. Захват, викликаний знаходженням несподіваної волі від дорослих, нетривалий. Проведена розвідка дає можливість переконатися в тім, що острів дійсно ненаселений. Обставини змушують хлопчиків думати про виживання й порятунок.

Світловолос, високий і небагатослівний Р. різко відрізняється від толстячка й очкарика Хрюши, що виховується тіткою, що працює на кондитерській фабриці Відкритий і наївний Хрюша відразу повідомляє про себе самі невигідні подробиці. У відносинах двох хлопчиків намечается нерівновага. Ріг, зроблений Р. з морської раковини, збирає своїм звучанням всіх дітей, неуважних по острові Перші загальні збори обирають Р. старшим. Незабаром хлопчики починають поводитися далеко не як герої “Коралового острова” Р. Баллантайна (пародію на цей роман припускав зробити Голдинг).

Вони перетворюються не в джентльменів, а в первісних дикунів. Автора цікавить насамперед природа “тварини” людину і його схильність до деградації. Дичавіючи, мешканці острова сходять до джерел зла, до стану первісного плем’я Незабаром не розум, а страх і голод починають керувати збожеволілими дітьми.

Влада виявляється в руках сильного, здатного нагодувати й захистити юрбу. “Банда розфарбованих чорномазих” падає ниц перед Джеком Меридью, “вождем, розмальованим білим і червоним”. Кожне вбивство свині (а однієї з жертв дикунів буде тварина, що годує дитинчати) супроводжується ритуальними танцями. Збожеволіла юрба, “злагоджений тупіт одного організму”, убиває Саймона, прийнявши колишнього приятеля за “звіра, що прийшов під людською личиною”.

Гине Хрюша, що завжди призивав “триматися, як дорослі”. Р. , залишений всіма, але не втрачає здатність думати й розуміти ситуацію, продовжує підтримувати велике багаття, єдину надію на порятунок. Він виявляється своеобразниммифологическим культурним героєм. Бажання скоритися Джеку приходить до Р. не один раз. Самітність, голод, розуміння приреченості на загибель штовхають його злитися з більшістю.

Переслідуваний юрбою “темних хлопчиків, що мчаться за ним, з випнутими, як у маленьких дикунів, животами”, Р. біжить до берега моря, останній надії на порятунок. Отут, однак, наступає щаслива розв’язка. Р., що кричить від безвихідності й жаху, бачить… офіцера військово-рятувального судна


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций