«Звичайний хлопець» Василь Теркин

Розміщено ЗНО по географії в 5 сентября 2012

Твору Олександра Три­фоновича Твардовского відрізняє ліризм, правда життя й прекрас­ний, звучна й образна мова. Автор органічно зливається зі своїми героями, живучи їх интере­самі, почуттями й бажаннями. По­рій важко зрозуміти, де говорить поет, де - його герой, а де - солдатська маса. Це свідок­ствует про велику майстерність Твардовского, його вмінні жити інтересами країни, її сумами й радостями. Поема “Василь Теркин” виявляє­ся однієї із кращих у його творче­стве.

Добуток правдиво про­по-різному і яскраво говорить про самому тя­желом випробуванні для Росії - Великій Вітчизняній війні. Автор домігся того, що його поема стала воістину всенародно изве­стной: неї читали на фронті й у ти­лу. А Василь Теркин став любимо­цем солдат, йому наслідували, вери­чи в реальність такого бійця, страшилися почути звістка об нього загибелі Хто ж він такий? Василь Тер­кин - “тертий калач”, що пройшов фінську війну, уміло й задерикувато воюючий на фронтах Великої Вітчизняної.

Типовий перед­ставитель покоління, винесшего на плечах всі тяготи лихоліть. “Просто хлопець сам собою він звичайний”. Теркин ответст­венно ставиться до своєї справи, не ховаючись за спини товаришів. “Якщо не я, то хто ж?” - принцип його життя.

Відправляючись уплав по крижаній ріці, Теркин виконує відповідальне завдання: Далистопку-Началжить,Приподнялсянакровати: -Разрешитедоложить… Взводнаправомберегу Живий-Здоровназловрагу! Доложилпоформе,немов Тотчасплитьемуназад. -Молодець,-сказалполковник,- Молодець!Спасибі, брат…

Скрізь герой серед солдатів: балу­гурит або веде “політбесіду”, підтримує дух воїнів. Теркин,Теркин,добриймалий, Чтотутсмех,ачтопечаль. Загадалти,друг,чимало. Загадалдалековдаль. Багато чого вміючи, Теркин не кичит­ся перед товаришами, а стара­ется полегшити фронтовий побут собі й навколишньої.

Він майстер на всі руки й, коли на дорозі трапляється зупинка, не заставши­ляет себе просити, а грає на гармоні для бійців, підтримай­вая їхній дух: И,сменившипальцибистро, Він,какбудтоназаказ, Здесьповелотрехтанкистах, Трехтоварищахрассказ. Непронихлислововслово, Неотомлипеснявся. Ипотупилисьсурово Вшлемахкожанихдрузья. Не мудруючи лукаво веде автор своїх читачів за героєм поеми по фронтових дорогах на захід.

І чим ближче границі Росії, тим веселіше й задерикуватіше стає оповідання. Праздникблизок,матьроссия, Оберниназападвзгляд: Далекоушелвасилий, Васятеркин,твойсолдат. Поема “Василь Теркин” - не­ щозабувається й образний літопис війни, що пройшла випробування часом, що залишається й для нас невичерпним джерелом прав­ди про страшні й героїчних го­дах військового лихоліття


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций