Війна й мир характеристика образа Курагиной елени

Розміщено ЗНО по біології в 12 сентября 2013

ВІЙНА Й МИР (Роман, 1863-1867; отд. изд. 1867-1869) Курагина елен - дочка князя Василя, а потім дружина Пьера Безухова. Блискуча петербурзька красуня з ” посмішкою, що незмінюється,”, білими повними плечима, глянсуватими волоссями й прекрасним станом. У ній не було помітно кокетства, начебто їй совісно було “за свою безсумнівно й занадто сильно й победительно діючу красу”.

е. незворушна, надаючи всім право любуватися собою, отчого на ній відчувається як би лиск від безлічі чужих поглядів Вона вміє бути мовчазно-гідна у світлі, роблячи враження тактовної й розумної жінки, що в з’єднанні із красою забезпечує їй постійний успіх. Вийшовши заміж за Пьера Безухова, героїня виявляє перед своїм чоловіком не тільки обмеженість розуму, брутальність думки й вульгарність, але й цинічну розбещеність. Після розриву з Пьером і одержання від нього за дорученням великої частини стану, вона живе те в Петербурзі, то за кордоном, то вертається до чоловіка. Незважаючи на сімейний розрив, постійну зміну коханців, у числі яких Долохов і Друбецкой, е. продовжує залишатися однієї з найвідомішим і обласканих петербурзьким світлом дамся У світлі вона робить дуже більші успіхи; живучи одна, вона стає господаркою дипломатичного й політичного салону, здобуває репутацію розумної жінки.

Вирішивши перейти в католицтво й обмірковуючи можливість розлучення й нового шлюбу, заплутавшись між двома дуже впливовими високопоставленими коханцями й заступниками, е. умирає в 1812 г.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций