Як ви розумієте слова И. А. Гончарова: «Чацкие живуть і не переводяться в суспільстві»? (по комедії А. С. Грибоєдова «Горе від розуму»)

Розміщено ЗНО по біології в 3 июня 2012

Вони жили на самому початку XIX століття… Рилєєв, Одоев­ский, Кюхельбекер… Їхня ліра поетично втілювала ос­новние гасла декабристів - воля, справедливість, братерство! Молодий Грибоєдов був тісно пов’язаний з переді­вими людьми з таємних суспільств.

Його Чацкий - портрет і Петра Чаадаєва, і друга Грибоєдова поета Одоєвського, і гарячого, гордого Пушкіна… - портрет і характер але­вого людини. Сюжетну основу комедії А. С. Грибоєдова “Горе від розуму” становить конфлікт молодого дворянина Чацкого з тим суспільством, вихідцем з якого був він сам. Соби­тия розвертаються в московському аристократичному будинку протягом одного дня.

Але автор зумів розсунути тимчасові й просторові рамки добутку, давши повну картину життя дворянства того часу й по­казав те нове, живе, передове, що зароджувалося в його надрах. Чацкий бачить перед собою не живих людей, а марио­неструм, що підкоряються якийсь безглуздої, на його погляд, грі, зіштовхується з фамусовским суспільством, що не може його почути У цьому аспекті, мені здається, про­винищення пережило свій час: статичне суспільство не поспішає прийняти яскравих особистостей, і не так уже важливо, що першоосновою була тема декабристів. А. С. Грибое­дов, відмовившись від традиційного поділу героїв на позитивн і негативних, створив такий тип героя, що у століттях виявився досить неоднозначним для розуміння.

На думку критиків, роль головного героя - роль страдательная: воно інакше й бути не може, така місія всіх Чацких. Вони не знають про свою перемогу, сіяють тільки, а пожинають інші - верб безнадійності успіху їхніх глав­ний безсмертний хід Думаю, ніколи не застаріє проблема боротьби розуму й божевілля, а тому “навряд чи зостариться коли-небудь грибоедовский Чацкий”.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций