Чому А. С. Пушкін називає роман у віршах «Євгеній Онєгін» «вільним романом» («И далечінь вільного роману я крізь магічний кристал ще неясно розрізняв…»)?

Розміщено ЗНО по біології в 20 мая 2012

Роман у віршах Пушкіна “Євгеній Онєгін” насамперед - найвідоміше й важливе для розуміння його творчої особистості й літературного шляху добуток. Поет почав роботу навесні 1823 року в Кишиневі, завір­шив роман у Болдіні дивно плідної й счаст­ливой для Пушкіна восени 1830 року. У знаменний “ліцейський” день 19 жовтня спалив рукопис небезпечної де­сятой глави, але продовжував свій задум. Добуток “Євгеній Онєгін” називається “воль­ним романом”: “вільним” від правил, по яких з­здавались художні твори того часу.

До Пушкіна, у класичному романі, і сюжет, і герої завжди підкорялися строго певній схемі. Тут же натхненна й відверта розмова із читачем вудь­вительно вільний, ніщо не сковує поета Автор ста­новится діючою особою свого роману у віршах, його режисером і диригентом. Він з легкістю переходить від долі героїв до власних міркувань і воспомина­ниям, іноді спокійно обриває оповідання.

Оповідач виходить за рамки особистого конфлікту, і в роман входить російське життя у всіх її проявах. Це сама головна композиційна й сюжетна особливий­ность роману Віршоване мовлення - форма незвичайна й у відомій мері умовна, у повсякденному житті римою не говорять. Але вірші дозволяють відхилятися від звичного, тради­ционного. Без сумніву, поет цінує у вибраній їм жан­ровой формі історичного оповідання саме свобо­ду, а неї дає вільне поетичне слово. Для Пушкіна “Євгеній Онєгін” насамперед вільний по характері оповідання, по композиції, і ця вільна форма визначила “російську особу” роману нового покоління


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций