Твір роздум за комедією М. В. Гоголя Ревізор

Розміщено Українська література в 16 марта 2011

Росія часів Миколи I не була убогою або не відбулася країною з політичної точки зору, але саме така Росія описується в комедії «Ревізор». Цей період був названий автором багатьох мемуарів «глухі роки». І насправді, чим сильніше ставала імперія, тим більше губилися моральні цінності людей. Благородство і добропорядність змінювалися недовірою і черствістю. Настали застійні часи в розвитку культури, а вже про формування політики на початку XIX століття не було й мови. Міста, про яку йдеться в комедії, не існує насправді, але він майже нічим не відрізняється від інших, в будь-якому куточку Росії можна знайти дуже схожі на цей міста. Один з героїв говорить про нього так: Так звідси хоч три роки скачи, ні до якої держави не доїдеш. Разом з тим, це місто схожий на маленьку країну. Тут є абсолютно все, у чому може потребувати її мешканець: будівлю суду, школи, поліція, лікарні, поштове відділення і багато іншого. Але їх стан залишає бажати кращого! Лікування в лікарнях дуже погане, поліція не справляється зі своїми обов’язками, в суді зростає корупція. Але найбільше вражає те, що це найгірший місто Росії.

Автору комедії не раз доводилося вибачатися за свій твір. За словами Гоголя, місцевість, де відбуваються події - це збірний місто всієї темної сторони, це скупчення загальних вад, які він показав, щоб зжити недоліки людей. Але абсолютно кожен чудово розумів, що все, про що так яскраво описується в комедії, це і є Росія Миколи I. Сатиричний твір Гоголя, в якому описується культура тих часів, до цих пір дуже значимо.

З’явившись, Хлестаков змусив чиновників знову замислитися про показною благородності, що приносило їм задоволення. Спостерігати за наведенням порядку смішно: була навіть підметена дорога, по якій приїде ревізор. Ми бачимо, що місто пробуджується лише на час перебування гостя, а після його повіту все триває як і багато років до цього. Будучи щирим, я б охарактеризував жителів міста, про яке розповідається в комедії, як людей вірять у прикмети, що люблять розпускати чутки, брехливих, що не мають власної гідності, зарозумілих, розпусних. Більш того, можна сказати, що у цього міста немає майбутнього. Немає ніякої надії на зміни в кращу сторону.

Комедія «Ревізор» цінна тим, що в ній показано прихована сторона людей і всієї країни. І можливо, в наші дні інший Хлестаков з’явився в якому-небудь містечку, щоб здивувати, зачарувати і обдурити його дурних жителів.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций