Чому мені подобається казка «Золотий ключик»

Розміщено Вільні теми в 10 марта 2011

В основі сюжету цієї казкової повісті А. Н. Толстого лежить боротьба Буратіно і його друзів з Карабасом Барабаса, Дуремаром, лисицею Алісою і котом Бази-ліо - боротьба за оволодіння золотим ключиком, який для Карабаса Барабаса є символом багатства, влади над бідняками. Для Буратіно ж, тата Карло, пуделя Артемона, П’єро і Мальвіни золотий ключик - символ свободи. Їм потрібен театр, Щоб ставити спектаклі і радувати глядачів. Багато пригод довелося пережити Буратіно з першого дня його появи на світ, коли його думки були «маленькими-маленькими, коротенькими, дріб’язковими-дріб’язковими», до того моменту, коли він зрозумів: «Треба врятувати товаришів - от і все».

Буратіно викликає наше захоплення, що не заважає, однак, сміятися над його веселими витівками. Цей дерев’яний хлопчисько - хороший товариш і вірний друг, який має, щоправда, і деякі людські слабкості і недоліки. А друзів у Буратіно багато: це і Мальвіна, яка намагається прищепити йому хороші манери, і П’єро, закоханий в Мальвіну, і інші герої. Злі сили уособлюють у творі Карабас Барабас, продавець п’явок Дуремар, лисиця Аліса, кіт Ба-зіліо. Автор висміює їх протягом всієї казки. І ми сміємося разом з ним, згадавши, наприклад, як лютий Карабас, засунувши бороду в кишеню, чхає без зупинки, від чого на кухні все деренчить і хитається …

Сюжет казки розвивається стрімко: все рухається, біжить, летить. Часом навіть не знаєш, кому з героїв треба співчувати, а кого слід вважати противником. Це дивно, але навіть негативні герої викликають нашу симпатію. Може бути, тому вся казка - від початку до кінця - читається на одному диханні, легко і весело.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций