Маленькі казки

Розміщено Вільні теми в 7 марта 2011

Чому кіт їсть тільки дрібних рибок
Коли кіт з’їв всю рибу, маленька хитра рибка описала йому всю красу закуски-людини і розповіла, де його знайти, але попередила, що людина - неспокійне створення. Кіт проковтнув моряка разом з його плотом і підтяжками. У шлунку кита моряк став бігати, стрибати і взагалі поводитися дуже активно, так що кит відчув себе недобре. Коли він попросив свою здобич вилізти зі шлунка, моряк обіцяв подумати над цим, якщо кит відвезе його додому, до білих круч Альбіону. Перш ніж іти додому, хлопець вставив кита в горло грати з дощок плота і підтяжок, так що той зміг є тільки дуже-дуже дрібних рибок. А хитра рибка спливла і сховалася в тину, під порогом екватора, тому що боялася, що кит розсердиться на неї.

Як на спині верблюда з’явився горб

Коли земля була зовсім нова, тварини, які допомагали людині, приходили до верблюда, що живе в середині величезної Виючий пустелі, і намагалися залучити і його до активної діяльності, але він відповідав тільки «ГРБ» і забивав на їх прохання. Звірі поскаржилися джину; коли верблюд сказав йому своє звичайне «ГРБ», він нагородив його горбом, щоб звір міг працювати 3 дні без обідніх перерв.

Як на шкірі носорога з’явилися складки

Перс-вогнепоклонники спік солодкий хліб з ізюмом, але носоріг загнав його на пальму і з’їв весь хліб. Коли ж носоріг зняв з себе всю свою гладку шкіру і пішов купатися, людина насипав у неї черствих крихт і підгоріли родзинок. Щоб позбутися від поколювань, носоріг став тертися про пальму, але лише натер складки і геть-чисто стер гудзики.

Як леопард став плямистим

Всі тварини жили в пустелі Високий Фельдт, де їх легко знаходили мисливці: людина і леопард. Щоб уберегтися, звірі пішли в ліс і обзавелися маскувальними смужками і плямами. Мудрий бабуня порадив леопардові обзавестися плямами, та й ефіопові теж внести зміни у свою зовнішність. У лісі вони зловили зебру і жирафа; ті показали мисливцям, чому вони можуть чути і чути звірів, але не бачать. Ефіопія стала чорним і покрив леопарда відбитками 5 пальців.

Слон-дитя

Коли у слонів не було хобота, цікавий слоненя ставив багато питань, за що бл неодноразово біт. Нарешті, він захотів дізнатися, чим обідає крокодил. З цим питанням він і звернувся до крокодилові; той схопив його за ніс і став затягувати у воду. Пітон витягнув цікавого малюка за задні ноги, але ніс слоненяти залишився витягнутим. Їм він міг діставати банани, а також відлупцювати всіх тих, хто до цього розпускав лапи.

Прохання старого кенгуру

Кенгуру, у якого в ті часи була пухнаста шкірка і короткі лапи, попросив у трьох богів зробити його несхожим на інших, і щоб всі про нього дізналися протягом 5 годин вечора. Він так дістав одного з богів, що той попросив дінго ганятися за кенгуру. У результаті задні лапи кенгуру витягнулися, щоб було зручніше стрибати. Але дякувати дінго за придбання кенгуру відмовився.

Як з’явилися броненосці

Ягуаріха розповіла своєму недосвідченому синові про їжака (його треба кинути у воду, щоб розгорнулася) та черепаху (її краще видряпати з панцира), але їм вдалося заплутати нетями, який в результаті полювання тільки боляче вколов лапу. Щоб врятуватися, черепаха стала вчитися згортатися в клубок, а їжак - плавати. В результаті тренувань щитки черепахи розійшлися, а голки їжака злиплися. Ягуаріха порадила синові залишити їх у спокої і назвала нових звіряток броненосцями.

Як було написано першого листа

У первісної людини на ім’я Тегулай Бопсулая зламалося спис. Поки він направляв його, дочка Тефі відправила з незнайомцем малюнок для мами з проханням надіслати нове спис, але та злякалася дивних малюнків і підняла все село на побиття незнайомця (а його волосся вимазали глиною). Так з’явилася перша думка про необхідність писемності.

Як була складена перша абетка

Тегумай і Тефі за кілька днів придумали зображення букв: А схожа на відкритий рот коропа, У - на його хвіст, о - як камінь або відкритий рот і т.д. Літери поєднали в слова.

Морський краб, який грав з морем

У найдавніші часи чарівник показав тваринам, як їм треба грати, і вони стали грати: бобер - у бобра, корова - у корову, і т.д. Для розумної людини ця гра була дуже проста. Морський краб вирішив пропасовать і бочком Уполу в море. Це помітила лише дочка Адама. Чарівник схвалив справи всіх тварин (наприклад, шматки землі, які підкинув слон, він зробив гімалайськими горами). Але Адам поскаржився на припливи і відливи; з’ясувалося, що це хуліганить Краб. Чарівник зробив його маленьким і раз на рік позбавляє броні. Маленька дівчинка віддала крабові свої ножиці, щоб він міг рити нірки і розкривати горіхи.

Людина був ледачий і не хотів гребти до берега. Щоб море двічі на день працювало на нього, чарівник дав команду місячним старого і щура, який гризла його мережа (рибалка мережею потягнув море повз материків).

Кіт, який гуляв сам по собі

Мудра первісна жінка приручила звірів (собаку - смачними кістками, коня і корову - ароматним сіном). Кіт, який гуляв де хотів, спостерігав за всім цим (від собаки навіть отримав обіцянку вічної ворожнечі за те, що не пішов з нею на розвідку); жінка обіцяла, що якщо похвалить кота раз - він може зайти в печеру, два - сидіти біля вогню, три - пити молоко по 3 рази на день. Жінка не хотіла цього, але кіт, граючи з її немовлям і слова миша, тричі добився похвали, що засвідчила закривала вхід шкура, вогонь і глечики з молоком. Але чоловік уклав з котом свій договір: якщо той не буде завжди ловити мишей, то чоловік буде кидати в нього однією з п’яти своїх речей (чобітьми, кам’яною сокирою, поліном і сокирою), а собака обіцяла гонту за ним, якщо він не буде ласкавий з дитиною.

Метелик, який тупнув ногою

У Сулеймана-ібн-Дауда було багато сварливих дружин і одна улюблена дружина Балкіс, а також чарівне кільце, яке викликало джинів (проте Сулейман не хотів хвалитися своєю силою і утихомирювати чоловік з допомогою джинів). У саду він одного разу побачив подружжя метеликів, які сварилися, причому чоловік стверджував, що досить йому тупнути ногою - і весь палац Сулеймана зникне. Навчена Балкін дружина подначіла його тупнути, а Сулейман, будучи в змові з чоловіком, наказав джина забрати замок у повітря. Так була упокорення не тільки дружина метелика, але й султанші-скандалістки.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций