Город на балконі. Твір на основі власного досвіду

Розміщено Вільні теми в 5 марта 2011

Їли ви коли-то овочі, які посадили, виростили і зібрали своїми руками? Ні? Ви повинні спробувати. Вони набагато смачніші від тих, що куплені на ринку. Не вірите? Будь ласка, перевірте. Я в цьому вже переконався. Будинок, в якому живе моя сім’я, п’ятиповерховий, старий, ще до війни збудували. Балкони великі, і всі, у кого є балкон, вирощують квіти. Колись і на нашому балконі з ранньої весни і до пізньої осені росли квіти. Починали так квітковий сезон братки, а закінчували білі ароматні хризантеми. На балконі, і з лівого і з правого боку, стояли ящики з землею, яку ми двічі на рік перекопували, присмачували, а через кілька років міняли. Всім цим у нас займалася бабуся, дідусь іноді їй допомагав: він скептично ставився до квітів, кажучи, що якщо б вирощували цибулю, огірки - тоді був би сенс так доглядати за землею. І я вирішив моїх в здивувати. Я домовився з бабусею, і один з ящиків ми квітами не зайняли, а посадили кущики помідор. Дідусь по-доброму сміявся над нами, батьки і говорили, що з цієї затії нічого не вийде - умови не ті.

За кілька тижнів з’явилися перші три або чотири маленьких жовтих квітки, через ще пару тижнів - ще кілька квіточок. Помідорні кущики почали цвісти! Цвіли довго, І ось швидко зів’яли і зникли. Ми почали чекати. Вже і серпень промайнув, я зібрався до школи, а на кущах нічого не було. Щоранку я виходив на балкон подивитися на наш город .. Нічого! Я втратив надію.

  • - Ну що, юні ботаніки? - Запитував дідусь. - Я ж казав, що нічого не вийде, і йдіть на ринок, купіть справжніх помідор.
  • - Рано ще висновки робити, - говорила бабуся. - Всьому свій час.

Одного разу вранці я побачив маленькі зелені кульки. Та це ж помідори! Я покликав бабусю. Зелених кульок було сім. Дідусь здивувався. Батьки подиву не приховували. А ще через місяць, на початку жовтня, на нашому городі було сім червоних кульок розміром в волоський горіх. Бабуся зробила з помідор салат, і він зайняв почесне місце в центрі сімейного столу. Якщо б ці помідори були куплені на ринку або в супермаркеті, ми цим салатом нікого б не здивували. А тут дивилися на нього, як на якесь дивне страву.

 


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций