Географічний факультет

Розміщено Педагогічні в 17 октября 2010

Географічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка є провідним в Україні навчально-методичним і науковим центром. У Київському університеті розвитку географії приділялася велика увага з часу його заснування. Нині на географічному факультеті функціонує 8 кафедр, які готують фахівців із 12 спеціальностей і спеціалізацій. Студенти навчаються на кафедрах: економічної і соціальної географії, країнознавства і туризму, географії України, фізичної географії і геоекології,землезнавства та геоморфології, метеорології та кліматології, гідрології та гідроекології, геодезії і картографії.

Прифакультеті створений Київський інститут регіонального управління, підприємництва, екологічного менеджменту та туризму, якийготує фахівців із міжнародного туризму, землеупорядкування та кадастру.

За новими навчальними планами кафедри готують бакалаврів, спеціалістів, магістрів для освітніх закладів (загальноосвітні школи, гімназії, ліцеї, коледжі, вузи), економіко-географів, економістів із розвитку регіонів, географів-країнознавців, референтів зовнішньоекономічної діяльності, фахівців із менеджменту, туризму, фахівців з раціонального використання природних ресурсів і охорони природи, аерокосмічного моніторингу навколишнього середовища, географів-геоекологів, геоморфологів, метеорологів, синоптиків, шо прогнозують зміни погоди, гідрологів, гідрохіміків, гідроекологів, картографів.

Вибір студентами бажаного фаху відбувається з першого курсу. Основою для глибокої фахової підготовки всіх студентів є фундаментальні науки: фізична, економічна та соціальна географія, геологія, геоморфологія, метеорологія, кліматологія, гідрологія, ґрунтознавство, біогеографія, фізична географія материків і океанів, економічна і соціальна географія зарубіжних країн, ландшафтна екологія, топографія, картографія, геодезія, аерокосмічні методи досліджень, геоінформатика та ін. Географи вивчають суспільно-економічні дисципліни, математику, фізику, хімію, інформатику, психологію, педагогіку, логіку. Всі студенти оволодівають і працюють на ПЕОМ. Глибоко пізнавати материки й океани, країни неможливо без знання іноземних мов,вивченню яких на географічному факультеті приділяється велика увага.

Юні географи пізнають природу і господарство під час навчальних і виробничих практик. Вони проводяться на спеціальних базах у мальовничих районах України - Канівському природному заповіднику, в долині р.Рось (Богуслав), Українських Карпатах (верхів’я стрімкої р.Чорна Тиса). При цьому доводиться долати значні відстані пішки, підніматися на круті схили і вершини. Географ повинен бути добрим спортсменом. Без цього першокурсникам важко пройти геологічну, гідрометричну, метеорологічну, ґрунтознавчу, ботанічну, топографічну, спеціальну навчальні практики.

Географічний факультет підтримує постійні зв’язки із зарубіжними університетами: Ягеллонсь-ким (Польща), Дебреценським (Угорщина), Мюнхенським (Німеччина), географічними факультетами США, Великої Британії, Росії, Білорусі, Словаччини та ін.

Різні шляхи студентів геофаку, від південних широт до північних морів… Ці слова “Гімну географів” характеризують “ареали” наших випускників: вони досліджують Україну, працюють в експедиціях в Арктиці, Світовому океані, з 1996 р. на станції “Вернадський” у Антарктиді. Вони працюють в освітянських закладах, у проектно-розшукових та науково-дослідних, природно-охоронних установах, метеорологічних і гідрологічних експедиціях і станціях, гідрометеобюро і обсерваторіях, картографічній службі України, картографічних фабриках, в економічних установах, органах державного та регіонального управління, туристичних організаціях і фірмах, комерційних установах.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций