Царство мурах (стисло)

Розміщено Світова література в 27 февраля 2011

Капітану Жерілло наказали допомогти жителям Бадам боротися з навалою мурах. Капітан запідозрив, що начальство просто знущається над ним. Він був креолом і мав суто португальськими уявленнями про етикет і дисципліні. Довіряв він лише Холройду і Ланкаширу, молодому інженерові на судні. У цій подорожі по Маловідомі куточках Амазонки Холройду відкрилася нікчемність людини: людей - рідкісне тварину, неміцно яке розташувалося на цій землі. В Англії він звик думати, що земля належить людині. В Англії вона справді належала людині. На всьому судні панувало веселе і спокусливе язичницьке божество в образі великої винної фляги.

За словами Жерілло, мурахи приходять (очищають територію) і йдуть, а людині тут нічого робити. Але ці мурашки, як не дивно, нікуди і не збиралися йти. Людині потрібні які-небудь тисячоліття, щоб перейти від варварства до цивілізації і відчути себе на цій підставі господарями майбутнього і володарями землі. Але що може завадити мурашкам пройти ту ж еволюцію? У них є мова, у них є розум! На річці вони побачили покинуту Кубертен, на борту якої було два трупа. Також на ній були і мурахи. Вони рухалися не як звичайні комахи, а немов здійснюючи військову операцію. На більш великих було якесь сіре вбрання. Капітан віддав наказ лейтенанта і двом членам команди піднятися на борт Кубертена і оглянути її. Лейтенант довго відмовлявся, але потім підкорився наказу. На Кубертен його вкусили мурашки (вони отруювали свою жертву сильним отрутою), і вночі він помер. Жерілло наказав спалити Кубертен разом з мурахами.

допливши до місця, вони побачили лише занедбані будівлі і мурах. Ніхто не ризикнув зійти на берег. Капітан двічі вистрілив з гармати (хоча витрачати ядра йому заборонили) і вирішив, що потрібно повертатися назад за вказівками. Останній розділ - іронічний розповідь про нові претендентів на світове панування. Вони завзято просувалися вперед, захоплюючи все нові території, змушуючи до втечі або несучи загибель усім, що тут людям. Їх чисельність швидко зростає, і Холройд твердо впевнений, що врешті-решт вони витіснять людини з усієї тропічної зони Південної Америки. На цьому вони навряд чи зупиняться. І за розрахунками автора до середини 20 століття відкриють Європу.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций