Твір на тему - Моє ставлення до Тетяни Ларіної

Розміщено Зарубіжня література в 27 февраля 2011

Образ Тетяни, створений Пушкіним у «Євгенії Онєгіні», має не менше значення, ніж образ Онєгіна. Пушкін намагався показати тип, здавалося б, звичайної російської дівчини, провінційної панночки, але в той же час дивно привабливою і поетичної. Тетяна зростає у сім’ї дикої, самотньою, неласкавій дівчинкою, яка не любить гратися з подругами, по більшості заглиблена в себе, в свої переживання. Допитлива, вона намагається зрозуміти своє оточення і свою власну душу і, це знаходячи відповіді на свої питання у старших - матері, батька, няньки, шукає їх у книгах, до яких вона мала пристрасть з самого дитинства і яким звик вірити беззаперечно. Про життя, про любові вона звикла дізнаватися з прочитаних романів. У них же вона шукала відображення своїх власних переживань. Тетяна зовсім не красуня, про що Пушкіна прямо говорить:

Ні красою сестри своєї,
Ні свіжістю її рум’яної
Не привернула б вона очей.

Це ж підкреслюється і в останньому розділі, Де ми бачимо Тетяну вже петербурзької знатної пані, «байдужою княгинею, неприступною богинею розкішної величної Неви», «законодавицею залів». Тим не менш, Пушкіна не забуває нагадати: «Ніхто б не міг її прекрасною назвати». Але в той же час вона, сидячи за столом поруч з «блискучою Ніною Веронської», знаменитої петербурзької красунею, нічим не поступалася їй. Очевидно, ця привабливість була не в її зовнішню красу, а в її душевному шляхетність, розумі, простоті, багатстві духовного змісту. Пушкін навмисне назвав свою героїню простонародним ім’ям Тетяна і тим самим увів його в літературу. Навколишнє життя, середа сільських поміщиків, їх дружин і дітей мало задовольняло її вимогливу душу, її допитливий розум. У книгах вона бачила інше життя, більш значне і багате подіями, інших людей, більш цікавих, вона вірила, що таке життя і такі люди не вигадані автором, а існують насправді, і була впевнена, що і вона, може, коли- то зустрінеться з такими людьми і поживе такий життям.

Не дивно, що, побачивши в перший раз Онєгіна, Так вражаюче несхожого на всіх знайомих їй молодих людей, Тетяна прийняла його за героя роману і закохалася в нього. Вона любить палко і вирішує написати Онєгіну своє наівнотрогательное освідчення в коханні. Суворий, різка відмова Онєгіна розкриває їй очі на дійсний стан речей, але чим далі, тим менше вона розуміє Онєгіна і його вчинки. І її улюблені романи вже не допомагають їй. Випадково Тетяна потрапляє в кабінет Онєгіна і бачить його книги, на які з жадібністю кидається. Ця література зовсім не схожа на її сентиментальні романи. Читаючи ці твори, Тетяна відкрила в них інший світ, вони допомогли розібратися в душі Онєгіна, але вона робить поспішний висновок про подібність Онєгіна з нелюдимими, холодними, розчарованими у всьому героями прочитаних нею книг. Вона вважає, що він просто копіює модних героїв. Це не так, звичайно, але Тетяна твердо переконана у правильності свого висновку, і це робить її становище безнадійним: вона не може розлюбити Онєгіна, але в той же час знає, що цей людина не варта її любов. Це є однією з причин її відмови Онєгіна.

Але, побачивши його, змученого хворобою, Тетяна розуміє помилковість своїх поспішних висновків, починає вірити у щирість почуття Онєгіна. Тетяна і зараз любить Онєгіна і вірить в можливість щастя з ним, але рішуче відмовляє йому. Тетяна свідомо, з доброї волі, вийшла заміж за людину, яка не любить, і дала йому слово бути вірною дружиною. Нехай вона тепер розуміє, що це була помилка з її боку, що вона діяла необачно і страждати через цю помилку буде вона сама, але почуття обов’язку бере в ній гору над усіма її почуттями.

Моє ставлення до Тетяни можна висловити словами Пушкіна: «Прошу простить: я так люблю Тетяну пещу мою!». Її цілісність, вміння підпорядковувати всі свої дії почуттю відповідальності, нездатність до обману, до угод зі своєю совістю роблять її образ таким привабливим. Можливо, вона не завжди вірно розуміє своя моральний обов’язок, можливо, в даному випадку, вирішуючи свою долю і долю Онєгіна, вона і помилилася, - але вона сама бачила в цьому свій обов’язок.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций