Ханс Кристиан Андерсен. Пригоди Герды в пошуках Кая

Розміщено Вільні теми в 21 февраля 2011

У всіх казках датського казкаря X. К. Андерсена перемагають добро, любов, вірність, щирість. Герої його казок відважні, нехитрі, тому, пройшовши через усілякі випробування, вони збагачуються життєвим досвідом, знаходять безліч друзів, руйнують злі чари й виходять переможцями. Мені дуже подобається казка «Сніжна королева», у якій маленька дівчинка Герда бореться за звільнення свого названого брата Кая із крижаних рук Сніжної королеви. Герда відправляється на пошуки Кая після його викрадення Сніжною королевою. Їй має бути пережити багато пригод, але вона завзято продовжує шукати свого друга, відважно йдучи назустріч небезпекам.

Спочатку Герда попадає в мир доброї чарівниці, де цвітуть сади, співають птаха. Але Герді не потрібний цей спокійний казковий мирок, вона йде далі, потрапляючи в зимову холоднечу в літньому одязі. По дорозі Герда зустріла доброго ворона, що допоміг їй потрапити в палац, де, цілком можливо, живе Кай. Але й у палаці Гердові наздоганяє розчарування - нареченим нареченої виявився не її названий брат. Герда ділиться із принцесою своїми сумами. Принцеса щиро хоче допомогти Герді, пропонуючи їй багатства. Але Гердові серце кличе далі в дорогу, тому принцеса розпорядилася видати Герді теплу шубку, муфту, шапочку, коней і золоту карету, і Герда знову відправляється в шлях. Коли Герда їде через ліс, на карету нападають розбійники. У Герды відбирають усе, що їй подарувала принцеса. Неприборкана маленька розбійниця, дочка атаманши, вислухала сумну історію Герды. Вона ніколи не знала про таку любов і вірність і відпускає Гердові, віддавши їй свого улюбленого оленя, що зможе доставити дівчинку в царство Сніжної королеви.

Ще довго подорожує Герда, її сили поступово висихають, північні жителі вчасно підтримали дівчинку із серцем, повним любові й надії.

Наприкінці шляху Герда попадає в царство Сніжної королеви. Побачивши байдужого й холодного Кая, вона кинулася до нього й гірко заплакала. Розпачливі, гарячі сльози розтопили шматочок льоду в серце хлопчика, і Сніжна королева втратила силу й владу над дітьми. Щасливі Герда й Кай вернулися додому. Тільки стійкість і вірність допомогли Герді витримати всі випробування, через які їй довелося пройти, а самовіддана любов допомогла повернути Кая до нормального, повноцінного життя.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций