Рудольф Эрих Распе Подвиги барона Мюнхгаузена

Розміщено Вільні теми в 21 февраля 2011

Неймовірні пригоди Мюнхгаузена - «самої правдивої людини на землі» - описані в книзі Р. Э. Распе «Пригоди барона Мюнхгаузена». Про свої забавні випадки й подорожі Мюнхгаузен розповідає сам. Спокійне, мирне життя не для нього. Барон обожнює пригоди. Хто найкращий мисливець на світі? Звичайно, Мюнхгаузен. Одним пострілом він убив відразу десять качок. Зарядив рушницю шомполом і проткнув з ходу сім куріпок. Рішучість, сміливість і спритність допомогли йому перемогти крокодила й лев, піймати скаженого дикого кабана й більшу свиню. Він з легкістю приборкав шубу, що сказилася, і хоробро осідлав дикого коня.

Мюнхгаузен - теперішній герой. Його мужність, шляхетність і кмітливість допомогли англійцям здобути перемогу над ворогом. Уночі він непомітно пробрався в стан ворога, скинув пушки в море, а візки й візки підпалив. Коли його хотіли віддячити за допомогу й запропонували чини й ордена, він відмовився, тому що допомагав безкорисливо, як друг. Барон Мюнхгаузен ніде не пропаде! Він неабияка людина й увесь час попадає в самі немислимі ситуації: він жив серед триногих людей, ласував вишнями з дерева, що виросло на голові оленя, запалював вогонь від іскри з ока. Барон встиг два рази побувати на Місяці, жив усередині величезної риби, три дні тримав ведмедя за лабети й переносив під пахвами коней.

Мюнхгаузен - невтомний мандрівник. Він був на Цейлоні, в Індії, Америці, Туреччині, Італії, Єгипті, дійшов майже до Північного полюса. І скрізь дотепний вигадник і фантазер робив свої незвичайні подвиги. Хоча всі історії, случившиеся з Мюнхгаузеном, - плід його уяви, але читати їх безумно цікаво. Вони пестрят жартами й гумором. Від цих забавних історій стає весело, без них жити було б нудно й нецікаво.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций