Коротка характеристика добутку Бідна Ліза Карамзина М. Н

Розміщено Морально-етичні теми в 7 августа 2012

Головною темою творчості Н. М. Карамзина є людина з його внутрішніми якостями, переживаннями його “душі” і “серця”. Той же мотив лежить і в сентиментальній повісті “Бідна Ліза”. У центрі любовний конфлікт: через станову нерівність герої не можуть бути разом. Трагічний кінець повести - результат обставин і легковажності характеру головного героя, а не соціальної нерівності Карамзин основну увагу зосередив на психології героїв, показав перипетії любові, передав найтонші відтінки почуттів.

Зав’язка повести - зустріч героїв і народження їхнього почуття. Ліза вперше полюбила, ерасту раніше доводило любити жінок, але всі вони бьии світські панянки, розбещені більшим світлом. У Лізі ераст знайшов ідеальний образ коханої, про яке читав у грецьких і римських поетів. Вона була безневинною пастушкою, що жила на природі й не знала нічого, крім своєї хатини й навколишніх її полів. Однак його почуття змінилися, після того як Ліза стала його повністю.

Кульмінація - ераст зізнається в необхідності женитися на старій удові Життя для Лізи кінчена, у ній більше нема рації. “Новим словом” було в повісті самогубство героїні. Російська публіка, що звикла в старих романах до втішливих розв’язок у вигляді весіль, що повірила, що чеснота завжди нагороджується, а порок карається, уперше в цій повісті зустрілася з гіркою правдою життя


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций