Одиссея характеристика образа Пенелопи

Розміщено Морально-етичні теми в 6 сентября 2013

Пенелопа- персонаж “Одиссеи”, дочка Икария й німфи Перибеи, дружина Одиссея й двоюрідна сестра Олени. У світовій культурі ім’я П., що цілих 20 років чекає повернення коханого чоловіка, стало уособленням вірної дружини. Під час відсутності Одиссея П. осаджують численні наречені, юнаки із кращих сімей Итаки й прилеглих островів. Але П. , розуміючи, що сила на їхній стороні, діє хитрістю: три роки вона обманює наречених, обіцяючи, що зробить вибір після того, як витче похоронний саван для свого свекра Лаерта, а по ночах розпускає те, що зуміла виткати зачепи. (Цей мотив часто використовували багато письменників і поети, наприклад О. Мандельштам.

) Гомер незмінно наділяє свою героїню епітетом “розумна”, однак П. , дбайлива й ощадлива господарка, готова пожертвувати всім, що має, аби тільки не стати дружиною іншого. Тому вона упокорюється з тим, що наречені в постійних гулянках розоряють маєток її чоловіка. При цьому хитромудра П. пропонує нареченим приносити їй подарунки й приймає їх, ухильно обіцяючи коли-небудь стати дружиною одного з них. Розважливість і обережність П. проявляється й у тім, що вона не відразу довіряє людині, що називається ім’ям її чоловіка, а піддає його перевірці.

Образу П. , як, втім, більшості жіночих образів у поемах Гомера, властив деяка пасивність. П. нехай вимушено, але всеже покоряється обставинам, які панують над нею. Однак у Гомера образ П. виходить за рамки тих подань про жіночий характер, які панували в нього епоху Зовнішня пасивність поводження П. у звертанні з нареченими, її покірливий послух своєму синові, юному Телемаху, по першому слову якого вона покірно віддаляється у свої покои, - все це затьмарюється її вірою й відданістю.

Привабливість образа П. у тім, що за її пасивним очікуванням зниклого чоловіка ховається активне й героїчне почуття


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций