Одиссея характеристика образа Одиссея

Розміщено Морально-етичні теми в 5 сентября 2013

Одиссей(у римській традиції Улисс - цар Итаки, головний герой поеми Гомера “Одиссея” і один із другорядних персонажів “Илиади”), Мужність О. сполучається з хитромудрістю й розважливістю. О. і сам уважає хитрість основною рисою свого характеру: “Я Одиссей, син Лаертов, скрізь изобретеньем багатьох /Хитростей славних і голосною поголоскою до небес вознесенний”. Батько Антиклеї, матері ПРО. , - Автолик, “великий клятвопорушник і злодій”, був сином Гермеса, бога, що славився спритністю й винахідливістю.

Таким чином, хитромудрість - спадкоємна риса О. Однак не тільки природна кмітливість, але й богатий життєвий досвід допомагає О. у нього багаторічних скитаниях. Завдяки своїй спритності й умінню обдурити супротивника О. вдається впоратися з жахливим людожером-циклопом Полифемом, а потім із чарівницею Цирцеей, що за допомогою чудесного зілля перетворює його супутників у свиней. Гомер постійно підкреслює, що не тільки хоробрість і фізична сила, а мудрість нерідко виручає його героя. Серед численних персонажів “Одиссеи” і “Илиади” ПРО.

- найбільш яскрава фігура. Не випадково до цього образа зверталися у своїй творчості багато письменників і поети (Лопе де Вега, Кальдерон, И. Пиндемонте, Я. В. Княжнін, Л. Фейхтвангер, Д. Джойс і др. ). У порівнянні з іншими героями (як Гектор, Ахілл, Агамемнон, Парис і ін.

), характери яких визначаються якою-небудь однією характерною рисою, О. - фігура багатогранна. Мужність, у недоліку якого його не можна дорікнути, сусідить із розумною практичністю, умінням звернути собі на користь самі несприятливі обставини О. чужо вперта зарозумілість тих героїв-воїнів, чий героїзм цілком укладений у дії і які нехтують розважливість і обережність, ототожнюючи їх з боягузтвом. Зброя О. не тільки меч, але й слово, і з його допомогою він нерідко здобуває блискучі перемоги. Дивні пригоди, які довелось випробувати ПРО.

, служать Гомеру лише свого роду тлом, для того щоб показати, як сильно його герой тужить за рідним Итаке. Ніякі сили не здатні вирвати з душі О. пам’ять про вітчизну, і в цьому велич його образа


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций