Одиссея характеристика образа Алкиноя

Розміщено Морально-етичні теми в 1 сентября 2013

Алкиной - персонаж “Одиссеи” (пісні 6-13), цар феаков, чоловік Арети й батько Навсикаи. Після прибуття Одиссея на острів феаков Схерию, А. радо приймає чужоземця у своєму будинку, пригощаючи його на бенкеті, і обіцяє благополучне повернення у вітчизну. Він улаштовує ігри, під час яких феакийские юнака викликають Одиссея посостязаться з ними. Одиссей перемагає в метанні й викликається позмагатися в кожному з військових мистецтв, але А. припиняє ледь, що почалася суперечка, пропонуючи звернутися до співу й танцю, а потім велить своїм вельможам обдарити мандрівника, особливо спонукаючи до цього юнака евриала, що образив Одиссея зухвалим викликом. Після того як подарунки вручені Одиссею, відновляється спів, і Одиссей не може стримати сліз при пісні про узяття Трої. А. просить його нарешті відкрити своє ім’я, і герой називає себе й оповідає про свої попередні мандрівки.

Після закінчення оповідання А. велить своїм підданим помножити дарунки Одиссею й наступного дня відправляє його на кораблі в Итаку. По дорозі назад цей корабель перетворює в скелю Посейдон, розгніваний тим, що всупереч його гніву Одиссей все-таки досяг вітчизни. Побачивши цього чуда А. молить богів обмежитися цим і не насилати інших нещасть на землю феаков. В “Одиссее” А. з’являється мудрим правителем і хазяїном будинку, що пекется про спокій у ньому й соблюдающим божественних законах гостинності. Саме цим продиктована його турбота про Одиссее; А. двічі перериває свого співака Демодока, бачачи, що спогаду про події, їм описуваних, заподіюють біль чужоземцеві.

Точно так само він прагне попередити можливу образу гостюючи, даючи йому виявити себе в змаганнях з юнаками, але потім припиняючи їх, а згодом змушуючи евриала вибачитися за виклик, кинутий Одиссею. Постійно підкреслюється повага, що випробовують до свого царя феаки, серед яких він “перший серед рівних”.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций