Пісня про Нибелунгах характеристика образа Зиґфріда

Розміщено Морально-етичні теми в 26 апреля 2013

Зиґфрід - трагічний герой “Пісні про Нибелунгах”. Королевич із Нижнього Рейну, син нідерландського короля Зиґмунда й королеви Зиглинди, переможець Нибелунгов, що опанував їхнім скарбом - золотом Рейну, - наділений всіма рисами ідеального епічного героя. Він шляхетний, хоробрий, чемний. Борг і честь для нього вище всього. Автори “Пісні” підкреслюють його незвичайну привабливість і фізичну міць. Саме ім’я З., що складається із двох частин (ньому Sieg - перемога.

Fried - мир), відбиває національна німецька самосвідомість у пору середньовічних звад. Уперше З. з’являється в другий авентюре, а оплакування й похорон героя відбуваються в сімнадцятій. В образі З. примхливо сполучаються архаїчні риси героя міфів і казок з рисами лицаря-феодала, честолюбивогои задиристого.

Скривджений спочатку недостатньо дружнім прийомом, З. грубить і загрожує королеві бургундов, зазіхаючи на його життя й трон. Незабаром упокорюється, згадавши про мету свого приїзду. Характерно, що королевич З. беззаперечно служить королеві Гунтеру, не соромлячись стати його васалом. У цьому позначається не тільки бажання роздобути в чоловіки Кримхильду, але й пафос вірного служіння сюзеренові, незмінно властивому середньовічному героїчному епосу Так, у четвертої авентюре тільки що що з’явився у Вормсе З. люто бореться із саксами й датчанами, що напали на бургундов. Головним же подвигом З. стає добування дружини для свого короля Гунтера.

З. належить найважливіша роль у сватовстве Гунтера Кбрюнхильде. Він не тільки допомагає Гунтеру здолати у двобої могутню богатиршу, але й збирає дружину з тисячі Нибелунгов, які повинні супроводжувати нареченого з нареченою, що вертаються у Вормс. Державний бургундський правитель посилає З. у стольний град із благою звісткою про те, що він подолав з дівою-войовницею, щоб родичи підготували їм урочисту зустріч. Це викличе серцеву радість Кримхильди, що сподівається на те, що З. тепер може розраховувати на шлюб з нею.

Однак головне ще спереду. Перекірлива Брюнхильда не підкоряється Гунтеру на шлюбному ложі З. хитрістю допомагає своєму сюзеренові опанувати нареченою: надягши плащ-невидимку, він переміг Брюнхильду в нежартівливій сутичці. Знявши з її пояс і перстень, З. вручив її недоторканої Гунтеру, а сам, невидимий, вийшов у спальню до Кримхильде, що і передав шлюбні трофеї.

Случившееся стане причиною наступної трагедії. Сварка двох королев обернулася лихом для З. Почувши від Кримхильди, що З. пізнав її раніше законного чоловіка, Брюнхильда вирішує погубити відважного Нибелунга, що, викупавшись у крові дракона, став невразливий для стріл. Хаген вивідав у Кримхильди, що в героя є своя “ахиллесова п’ята”: упалий аркуш липи прикрив ділянку тіла меж лопаток, вона-те й становить небезпеку для хороброго витязя.

Довірлива Кримхильда нашила на одяг чоловіка умовний знак, щоб Хаген у боях прикривав це місце щитом Изменникхаген убиває З. на полюванні, метнувши в беззбройного героя, що нахилився над струмком, спис, цілячись меж лопаток. Удар виявився смертельним. Оплаканий Кримхильдой З. був з почестями похований у Вормсе. Проклін З. визначає подальшу долю бургундов, помста за смерть героя спричиняє і їх власну загибель


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций