Пісня про моєму Сиде характеристика образа Сида

Розміщено Морально-етичні теми в 14 апреля 2013

Сид- головний персонаж поеми, національний герой Іспанії. Історичний прототип героя Родриго Диас де Бивар на прізвисько Сид жив у другій половині XI в. і вмер в 1099 р. Близькість поеми до її історичних подій, що породили, вплинула на стильові особливості цього добутку, які сильно відрізняються від французького героїчного епосу. Творець “Пісні про Роланда” при відомій архаїчності свого стилю схильний до ефектів, має палку фантазію й не стискує себе у використанні образотворчих засобів, тоді як поема про Сиде відрізняється граничною простотою й невигадливістю У ній немає перебільшень, немає фантастичних епізодів, за винятком одного, коли архангел Гаврило є Сиду. У поемі відбиті події Реконкісти.

Сид, оклеветанний своїми ворогами й вигнаний королем Альфонсом/ зі своїх володінь, змушений узятися до зброї і йти в похід проти маврів. Значна частина поеми присвячена опису боїв християн з мусульманами, говориться в ній також і про встановлення християнства на відвойованих територіях. Разом з тим у поемі зовсім немає мотивів національно-релігійної нетерпимості й фанатизму (на відміну від “Пісні про Роланда”, де французи вішають і спалюють живьемтех, хто відмовляється прийняти християнство). Сид проявляє дивну великодушність стосовно переможених маврів, надаючи їм можливість мирно жити й трудитися У свою чергу, маври люблять Сида: коли герой залишає замок Алькосер, “маври й мавританки прийнялися ридати: “Ідеш ти, мій Сид, а наші молитви за тобою по п’ятах”. Хоча розповідач казок називає героя “Сидом, у добру годину мечем, що оперезали себе,”, це не приводить до поетизації війни, як такий: Сид відправляється в похід з важким серцем, тому така увага приділяється сцені прощання героя із дружиною Хименой і дочками.

Фактично Сид прагне відвоювати землі, на яких він зможе жити вільно й незалежно. Слід зазначити, що реальний Родриго Диас де Бивар був одним із самих могутніх грандів Кастилії, у поемі ж він перетворений у лицаря середньої руки, що піднявся тільки завдяки своїй доблесті й військовому таланту


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций