Метаморфози характеристика образа Луция

Розміщено ЗНО по географії в 14 сентября 2013

Луций - головний герой і оповідач роману. Утворений, гарного походження парубок, родом з Коринфа, Л. приїжджає по справах у Фессалію - область у Греції, відому чаклунством. Незважаючи на безліч оповідань про жертв магії, вона хоче проникнути в її таємниці. Л. заводить у будинку, де оселився, роман зі служницею Фотидой, довідається від її, що її господарка - теперішня чаклунка, і благає дати йому мазь, за допомогою якої господарка перетворюється в птаха. Фотида плутає зілля, і Л. перетворюється в осла.

Його пригоди в ослиному виді являють собою черзі мучень (його б’ють, підпалюють, хочуть каструвати, розпороти черево й т.д.); він попадає в самі різні місця (лігвище розбійників, на млин, у пекарню), спостерігає самих різних людей - розбійників, пастухів, розпусних жерців Сірійської богині, покараних роботою на млині рабів, бідного городника й т. д. Останнє випробування, що має бути Л., - під час ігор у Коринфі привселюдно сполучитися з огидною злочинницею; Л. соромно стати предметом непристойної цікавості, він не хоче доторкатися до цієї жінки, і йому страшно вмерти (раптом під час любовних обіймів на них напустять хижого звіра). Відраза до цікавості, хтивості й бажання врятуватися від смерті викликані конкретною ситуацією, але одночасно (в алегоричному плані роману) є тими самими почуттями, які приводять людини до релігійного порятунку Л. є сама Изида й пояснює, як під час свята в її честь знайти троянд (з’ївши які він знайде людський вигляд) - їх буде нести жрець, якого вона попередить про Л. , з’явившись у сні. На подяку за порятунок Л. повинен весь залишок життя присвятити Изиде. Л. знову робиться людиною, проходить присвята в таїнства Изиди, потім і Озириса.

Жрець Изиди пояснює йому зміст того, що з ним трапилося: ставши “рабом сластолюбства (завівши роман з Фотидой), ти одержав фатальну відплату за нещасну свою цікавість (бажання дізнатися таємниці чаклунства)”. Перетворившись в осла, він потрапив у сферу дії “сліпої” і “лютої Долі”, згубної випадковості; перейшовши під заступництво Изиди, він переходить до “видючої Долі”. Сферою дії “сліпої Долі” названі не тільки фантастичні лиха Л. -осла, але й взагалі життя людей, не присвячених у релігійну мудрість


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций