Маленький принц характеристика образа Маленького принца

Розміщено ЗНО по географії в 19 августа 2013

Маленький принц- центральний персонаж казки. Дія відбувається в пустелі Сахара “за тисячу миль від усякої населеної землі”. Казка, написана для дітей, одержала настільки широку популярність завдяки винятковій поетичній атмосфері, створеної в ній, і тому, що казка адресувалася автором не тільки дітям, а й “дорослим, які залишилися дітьми”. Літак зазнав аварії в пустелі, положення безвихідне, і отут з’являється М. п. - хлопчик, що невідомо як потрапив у цю безлюдну пустелю Він розмовляє з льотчиком і просить його: “Будь ласка…

Намалюй мені баранчика!” - але жоден з намальованих Сент-Екзюпері баранчиків йому не підходить. Адже планета, з якої він прилетів, скориставшись “перелітними птахами”, настільки мала… На ній усього лише три вулкани, які треба щодня прочищати, щоб не диміли, і, саме головне, під скляним ковпаком цвіте його улюблена Роза.

Троянда горда, норовлива, “єдина у світі”. “Планета короля”, “планета п’яниці”, “планета зажигателя ліхтарів”, “планета географа” - кожна містить для М. п. етапи символічного “пізнання миру”. Наприклад, на планеті Земля М. п. пізнає поняття смерті До неї варто ставитися стоїчно, цьому вчить М. п. мудра Змія. Варто тільки подивитися на зоряне небо й подумати, що там, серед зоряного пилу, є зірка збіглі від тебе друга “Його тіло було занадто важким”, він залишив його як непотрібну оболонку на Землі й вільно піднісся духом до зірок”. Один із центральних епізодів казки - знайомство М. п. з Лисом, що говорить йому: “Ти повинен мене приручити”, “Адже пізнати можна тільки ті речі, які тобі вдасться приручити”, “Потрібне терпіння”.

Секрет Лиса простий: добре бачити й розуміти можна тільки серцем. Інше приховано від очей людських “Час, що ти витратив заради твоєї Рози, робить її настільки значної для тебе”.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций