Магомет характеристика образа Магомета

Розміщено ЗНО по географії в 13 августа 2013

Магомет- ошуканець, брудний шахрай, самозванець, негідник, протипоставлений всім позитивним початкам, носієм яких у п’єсі зроблений правитель Мекки Сафир. “Я зображую Магомета - фанатика, ґвалтівника, ошуканця, ганьба людського роду…” - напише В., працюючи над трагедією. Канву сюжету становлять обставини захоплення пророком М. Мекки, однак основні події, відтворені в трагедії, є вигаданими. М. викрадає дітей правителя Мекки в раннім дитинстві й робить із них фанатичних послідовників ісламу. Свикшиеся з думкою про те, що М. - намісник Аллаха на землі, Пальміра й Сеид, не знаючи своїх батьків і того, що вони брат і сестра, охоплені любовною пристрастю друг до друга.

Дружню прихильність вони перекручено розуміють - М. усіляко сприяє инцестуальной любові й зберігає в таємниці їх родинні відносини Сеиду М. призначає зробити вбивство батька, єдиного, хто знає його щирі цілі. Засновник ісламу. М. показаний як бузувір, що нав’язує мечем, кров’ю цілим племенам свою волю й свої закони Бажаючи скорити собі Мекку, М. обіцяє Сафиру повернути викрадених дітей.

Старий Сафир, якому замість щастя бачити дітей, що вважалися загиблими, необхідно піти на зрадництво, не вважає себе здатним до цього. М. , що передбачав такий поворот подій, здійснює свій план і наказує Сеиду вбити Сафира. Старий сподобався Сеиду, і М. змушений впливати й побічно: в ім’я любові Сеид зважується на вбивство Пальміра й Сеид усі з’ясовують, і закривавлений старий батько обіймає дітей.

Сеид отруєний М., що вдобавок намагається зробити Пальміру своєю наложницею. Проклинаючи пророка, Пальміра заколюється мечем. М. не досяг задоволення своїх бажань


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций