Крихта Цахес по прозванню Циннобер характеристика образа Цахес

Розміщено ЗНО по географії в 7 августа 2013

Цахес- улюбленець долі, виродливий у всіх відносинах, але зухвале загальне замилування завдяки трьом чарівним волоскам. Казковий образ Ц. має глибокий сенс: у ньому відбивається одна з ірраціональних сторін мироустройства - торжество несправедливості, що виникає з волі случаючи й знаходить силу закону. Історію Ц. можна розглядати як одну з ілюстрацій взаємодії добра й зла. Активність доброго початку виражається в прагненні усунути недосконалість, що допускає природа: фея Розабельверде, пошкодувавши бідну селянку, бере під заступництво її маленького виродок^-виродка-виродка-сина-виродка Не має найпростіших достоїнств нормальної людської істоти (він нагадує скоріше злісна тварина), Ц. виявляється нагороджений чудесною властивістю: все потворне, вихідне від нього, приписують кому-небудь іншому й, навпаки, все приємн або чудове, що робить будь-який іншої, приписують йому. Він починає робити враження чарівної дитини, потім “обдарованого найрідшими здатностями” юнака, талановитого поета й скрипаля.

Юного принца, що відрізняється вишуканістю зовнішності й манер, він затьмарює настільки, що навколишні саме в ньому припускають князівське походження. Нарешті він стає міністром, якого князь відзначає спеціально для нього виготовленим орденом, і все це відповідно пов’язане з тим, що інший, дійсно гідний, незаслужено випробовує образу або ганьбу, а іноді попросту терпить крах у кар’єрі або в любові. Добро, вчинене феєю, перетворюється в невичерпне джерело зла. Незначність Ц. все-таки виявляє себе - у тім, який осягає його кінець.

Страх перед бурхливою юрбою, щораптом побачила у вікні будинку міністра - його будинку - маленьке чудовисько, змушує його шукати надійного вкриття в нічному горщику, де він і вмирає, як констатує лікар, “від остраху вмерти”.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций