Коротка характеристика добутку Тихий Дон Шолохова М. А

Розміщено ЗНО по географії в 28 июня 2013

Роман-Епопея охоплює одне десятиліття в історії Росії ( 1912-1922 гг.). Сюжетно-композиційну основу становить не історична хроніка, а драматичні, навіть трагічні долі декількох сімей. Основна увага приділяється сім’ї Мелехових - великий і роботящої. Головний герой - ГриГорей Мелехов. Джерела його характеру - в історії сім’ї, у генетичних якостях: працьовитості, гордості, сміливості, прагненні до волі, до правди.

Метання ГриГорея між червон і білими приводять його до висновку: “Однієї правди немає в житті”. Зав’язка - історія роду Мелехових, знайомство ГриГорея й Ксенії “Тихий Дон” - оповідання не тільки про катаклізм, пережитому Росією, але й про трагічну любов. ГриГорей і тут “між”: між любов’ю-пристрастю до Ксенії й любов’ю до сім’ї, дітям. Революція й війна вносять зміни в сформований побутовий уклад, валять звичні родинні зв’язки.

Громадянська війна зображується як трагедія всього народу. До концуромана всі герої пройдуть свій шлях “ходіння по борошнах”; випробування, нещастя й смерті не обійдуть нікого з героїв роману. Але при всьому трагізмі, у розв’язці роману ГриГорей коштує “у воріт рідного будинку”, тримає на руках сина, це вселяє надію На рідній землі, у рідній домівці - всі начала й кінці життя


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций