Переказ роману Тихий Дон Шолохова М. А

Розміщено ЗНО по географії в 18 июня 2013

План переказу 1. Історія сім’ї Мелехових. 2. Зустріч ГриГорея Мелехова й Ксенії Астаховой, дружини Степана. 3. Оповідання про Ксенію. 4. Перше побачення ГриГорея й Ксенії 5. Чоловік Степан довідається про зраду дружини. Батько ГриГорея хоче женити сина на Наталі. 6. ГриГорей жениться на Наталі Коршуновой.

7. Родовід купця Мохова. 8. Схід козаків 9. Ксенія й ГриГорей відновляють свої відносини й залишають хутір. 10. Наталя живе у своїх батьків. Хоче покінчити із собою.

11. Ксенія родить дівчинку від ГриГорея. 12.

ГриГорей зарахований в армійський 12-й козачий полк. 13. Наталя вижила.

Сподіваючись на повернення чоловіка, живе в його сім’ї. 14. Служба ГриГорея в армії. Його поранення.

15. Дочка ГриГорея й Ксенії вмирає Ксенія сходиться з Аркуш-Ницким. 16. ГриГорей довідається про цьому й вертається до дружини. 17.

Відношення козаків до Лютневої революції. Події на фронті 18. Більшовицький переворот у Петрограді.

19. ГриГорей переходить на сторону більшовиків 20. Поранений ГриГорей привезений додому. 21. Обстановка на фронті.

22. Козачі збори. Козаки записуються в полк для боротьби скрасними.

Командир - Петро Мелехов, брат ГриГорея. 23. Громадянська війна на Доні. 24.

ГриГорей воює із червоногвардійцями. Він самовільно вертається додому. Петро Мелехов теж біжить із полку. 25. Війська червоних у хуторі.

26. Радянська влада на Доні. 27.

Розвиток подій на фронті. 28. ГриГорей вертається додому й свариться з Наталею. Зв’язок ГриГорея й Ксенії відновляється.

29. ГриГорей погоджується очолити прорив до Дону. 30.

Верхнедонское повстання. Бій козацького війська із червоногвардійцями. 31. Бій в Усть-Медведицкой.

32. ГриГорей приїжджає додому через три дні після смерті дружини. Їде на фронт через два тижні. 33. Настання червоних.

34. Хворий тифом ГриГорей попадає домийся Він кличе із собою Ксенію у відступ, але вона занедужує тифом і залишається. 35. ГриГорей вертається додому.

На хуторі радянська влада 36. ГриГорей попадає в банду Фоміна. 37. ГриГорей, приїхавши на хутір, пропонує Ксенії бігти Вона гине.

38. Повернення додому. Переказ Книга I. Частина I Розділ 1 Родовід сім’ї Мелехових: козак Прокофий Мелехов після закінчення передостанньої турецької кампанії привіз додому, у станицю Вешенська, полонену туркеню. У них народився син, названий Пантелеем, такий же смаглява й чорноокий, як і його мати Він женився на козачку по ім’ю Василиса Іллівна. Старший син Пантелея Прокофьевича, Петро, пішов у матір: він був невисокий, кирпатий і русоголовим; а молодший, ГриГорей, більше нагадував батька: такий же смаглявий, горбоносий, диковато-гарний, такого ж скаженої вдачі.

Крім них, мелеховская сім’я складалася з батьківської улюблениці Дуняши й Петровой дружини Дар’ї. Розділ 2 Ранимо ранком Пантелей Прокофьевич і ГриГорей ідуть на риболовлю. Батько вимагає, щоб ГриГорей дав спокій Ксенії Астахову, дружину мелеховского сусіда Степана. Пізніше ГриГорей із приятелем Митькой Коршуновим ідуть продавати пійманого сазана багатому купцеві Мохову й знайомляться з його дочкою Єлизаветою Митька й Ліза змовляються про риболовлю.

Глави 3, 4 Ранок після грищ у будинку Мелехових. Петро й Степан їдуть у табори на військові збори. ГриГорей і Ксенія зустрічаються на Доні. Початок грози ГриГорей і Ксенія ловлять рибу, перші кроки до їхнього зближення.

Глави 5 і 6 У місця табірного збору їдуть і співають пісню Степан Астахов, Петро Мелехов, Федот Бодовсков, Христоня, Томилин. Ночівля в степу. Оповідання Христони про розкопку скарбу.

Глава 7 Доля Ксенії. Коли їй було шістнадцять років, неї зґвалтував батько, убитий потім матір’ю й братом дівчини Через рік її в сімнадцять років видали заміж за Степана Астахова, що, не простивши “образи”, почав бити Ксенію й ходити по жалмеркам. У Ксенії, що не знала любові, зародилося відповідне почуття (хоча вона цього не хотіла), коли Гришка Мелехов став проявляти до неї інтерес. Глави 8-10 Розподіл лугу хуторянами. Проводяться перегони між Митькой Коршуновим і сотником Листницким.

ГриГорей і Ксенія зустрічаються на дорозі. Починається лугова косовиця. Перше побачення ГриГорея й Ксенії.

Незабаром Ксенія сходиться Сгригорием. Вони не приховують свій зв’язок, і по хуторі про неї повзуть слухи. “Якщо б ГриГорей ходив до жалмерке Ксенії, роблячи вигляд, що ховається від людей, якщо б жалмерка Ксенія жила із ГриГореєм, дотримуючи це у відносній таємниці, і в той же час не відмовляла б іншим, то в цьому не було б нічого незвичайного, що хлится по очах.

Хутір поговорив би й перестав. Але вони жили, майже не таячись, в’язало їх щось більше, несхоже на короткий зв’язок, і тому в хуторі вирішили, що це - злочинно, аморально, і хутір прижух у паскудненькому вижиданьице: прийде Степан - вузлик розв’яже” Пантелей Прокофьевич розмовляє про це із Ксенією Він вирішує скоріше женити ГриГорея на Наталі, сестрі Митьки Коршунова. Глава 11 Життя військового табору.

Степанові розповідають про зв’язок Ксенії із ГриГореєм. Глава 12 Ксенія, не ховаючись, зустрічається із ГриГореєм. Хуторяни їх засуджують. Вона пропонує ГриГорею бігти разом з хутора, але він відмовляється. Глава 13 У Степана спалахує сварка з Петром Мелеховим З військових зборів вертаються додому й по дорозі знову сварка.

Глава 14 Ксенія йде до бабки Дроздихе, щоб приворожити ГриГорея. Степан, вернувшись, приймається по-звірячому бити Ксенію, і, побившись із братами Мелеховими, стає їхнім заклятим ворогом. Глава 15 Пантелей Прокофьевич сватає Наталю, але остаточного рішення ще не приймають Глава 16 Степан мучається через зраду Ксенії й б’є її.

Ксенія й ГриГорей зустрічаються в соняшниках, і він пропонує їй покінчити з їхнім зв’язком. Глави 17-19 Починається косовиця пшениці. Сватовство дає позитивні результати - Наталя Коршунова закохується в ГриГорея. Предсвадебние готування в будинку Коршунових.

Зустрічі ГриГорея з Наталею. Глави 20-23 Страждання Ксенії й ГриГорея. Весілля ГриГорея й Наталі спочатку в будинку в Коршунових, потім - у Мелехових. Частина II Глави 1, 2 Родовід купця Мохова, його домашні.

У серпні Митька Шулік зустрічає Єлизавету Мохову, вони домовляються орибалке. И там Митька її насилує. По хуторі починають повзти слухи, і Митька йде свататися до Єлизавети.

Але дівчина відмовляє йому, а Сергій Платонович Мохов спускає на Коршунова собак. Розділ 3 Життя Наталі в будинку Мелехових ГриГорей згадує Ксенію. Степан порвав всі відносини із сусідами. Розділ 4 На хутір приїжджає Штокман, з ним знайомиться Федот Бодовсков.

Розділ 5 ГриГорей із дружиною їдуть на косовицю. На млині відбувається бійка (Митька Шулік б’є купця Молохова), що зупиняє Штокман. ГриГорей зізнається Наталі, що не любить її. Розділ 6 На допиті в слідчого Штокман розповідає, що в 1907 г. сидів в “в’язниці за безладдя” і відбував посилання. Глава 7 Настання зими.

Схід козаків, на якому Авдеич розповідає, як він піймав розбійника. Глава 8 Життя в будинку Мелехових після сходки. Під час поїздки за хмизом брати Мелехови зустрічають Ксенію. Відновляється зв’язок Ксенії із ГриГореєм.

Глава 9 У будинку Штокмана відбувається читання по історії донського козацтва Приходять Валет, Христоня, Іван Олексійович Кіт-Ляров і Ведмедик Кошової. Глава 10 ГриГорей і Митька Шулік приймають присягу. Наталя хоче повернутися жити до батьків. Відбувається сварка ГриГорея з Пантелеем Прокофьевичем, після чого ГриГорей іде з будинку Ккошевим.

ГриГорей і Ксенія зустрічаються й вирішують піти з хутора. Глави 11-13 У купця Мохова ГриГорей зустрічає сотника Листницкого й приймає речення працювати в його маєтку Ягідне кучерями. Ксенію беруть куховаркою для двірських і сезонних робітників. Ксенія й ГриГорей залишають хутір. Наталя вертається жити до своїх батьків Глава 14 Історія життя Листницкого.

Життя ГриГорея й Ксенії на новому місці. З перших же днів Листницкий починає проявляти до Ксенії інтерес. Глава 15 Життя Наталі в будинку батьків, знущання Митьки.

Розмова Наталі з Пантелеем Прокофьевичем. Глава 16 Валет і Іван Олексійович продовжують ходити до Штокману, що розповідає їм про боротьбу капіталістичних держав за ринки й колонії як про головну причину світової війни, що насувається. Хід льоду по Дону. Глава 17 Вертаючись із Миллерова, ГриГорей полює на вовка, а потім зустрічає Степана.

Глава 18 Посиденьки в сусідки Коршунових Пелагії Наталя пише лист, намагаючись повернути ГриГорея. Одержавши відповідь, вона ще більше страждає й намагається покінчити із собою. Глави 19-20 Розмова Степана й ГриГорея.

Ксенія розповідає ГриГорею, що чекає від нього дитини. Відвідати брата приїжджає Петро. Ксенія просить ГриГорея взяти її із собою на косовицю й по дорозі додому родить дівчинку Глава 21 Ранок у будинку Листницкого. У грудні ГриГорея викликають на військові збори; зненацька до нього приїжджає Пантелей Прокофьевич.

ГриГорей їде на службу; по дорозі батько повідомляє його, що Наталя вижила. На огляді ГриГорея хочуть записати у гвардію, але через нестандартних зовнішніх даний (”Пика бандитська… Дуже дикий”) зараховують в армійський Дванадцятий козачий полк. У перший же день у ГриГорея починаються тертя сначальством. Частина III Розділ 1 Наталя вертається жити до Мелеховим.

Вона як і раніше сподівається на повернення ГриГорея в сім’ю. Дуняшка починає ходити на грища й розповідає Наталі про свої відносини з Ведмедиком Кошовим. У станицю приїжджає слідчий і заарештовує Штокмана; при обшуку в нього знаходять нелегальну літературу На допиті з’ясовується, що Штокман складається членом РСДРП. Його відвозять із Вешенської. Розділ 2 Життя ГриГорея в армії.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций