Коротка характеристика добутку Доля людини Шолохова М. А

Розміщено ЗНО по географії в 31 мая 2013

Оповідання було надруковано в газеті “Правда” у переддень 1957 р. Композиція - оповідання в оповіданні. Оповідач передає історію свого випадкового знайомого, шофери Андрія Соколова, що відбулася в першу післявоєнну весну. Авторові в цьому оповіданні належить важлива роль. Великою любов’ю й повагою пронизане оповідання автора про життя й героїчний подвиг Андрія Соколова: “И хотілося б думати, що цей росіянин людина непохитної волі видюжит, і біля батьківського плеча виросте той, котрий, повзрослев, зможе все витерпіти, усе перебороти на своєму шляху, якщо до цього покличе його Батьківщина”, - такими словами автор виражає впевненість у правоті думок і вчинків свого героя. Оповідання М. А. Шолохова “Доля людини”.

Особливим добутком, що підняв проблему психології особистості під час війни на нову висоту, є знамените оповідання М. А. Шолохова “Доля людини”. Перед читачем з’являється не просто історія життя солдата, а доля людини, що воплотили в собі типові риси національного російського характеру. Скромний трудівник, батько сімейства жил і по-своєму був щасливий И раптом війна… Соколів пішов на фронт захищати Батьківщину.

Як і тисячі інших, таких же як він, війна зштовхнула Андрія з невідворотними й неминучими жахами. Вона відірвала його від рідного будинку, від сім’ї, від праці И все життя А. Соколова як би перекинулося: на нього обрушилося чудовисько військових злодіянь. Страждання Соколова - це не епізод, пов’язаний із приватною долею людини.

Російській людині були нав’язані жахи другої світової війни, і ціною величезних жертв і особистих втрат, трагічних потрясінь і позбавлень він відстояв свою Батьківщину. У цьому й полягає зміст оповідання “Доля людини”.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций