Твір на тему: Тема Великої Вітчизняної війни в сучасній вітчизняній прозі (по добутку одного з письменників)

Розміщено ЗНО по географії в 11 марта 2013

Великі війни мають початок, але не мають кінця. Вони тривають у пам’яті людей, у книгах, віршах, піснях. Чому письменники знову й знову звертаються до теми виття­ни? Причини, на мій погляд, дві. По-перше, люди не повинні забувати жахи війни, розлуку, смерть милли­онов. Це був б злочин перед полеглими, преступ­ление перед майбутнім По-друге, ніколи так гостро, як під час війни, не стояла проблема людини.

Як, бачачи навколо смерть і насильство, не зачерствіти, не стати самому жорстоким. Сучасних письменників залучають не воен­ние події, а філософська сутність їх, причини, до­торие визначали вчинки й дії людей на війні. Один зі значних добутків про Великий Оте­чественной війні - роман Юрія Бондарева “Гарячий сніг”.

Дія відбувається взимку 1942 року у волзьких сте­пях, коли танки генерала Манштейна рвалися на виторг оточеної під Сталінградом трьохсоттисячної ар­мии Паулюса. У центрі роману - події однієї доби, одного бою, але це бій за Сталінград. Читаючи роман, слів­але попадаєш під розрив снарядів, танків, гармат ворога, під свинцеву хуртовину його кулеметів, під бомби юнкерсів, немов перебуваєш на вогневій позиції наших артилле­ристов і, запалюючись їхньою люттю, разом з відважною батареєю розстрілюєш броню “тигрів”, підриваєш гранатами їх гусениці У романі показана єдність тисяч людей, злагоджений­ность, підпорядкування єдиній волі.

У цьому бої солдати міг­чи перемогти лише за умови, якщо вони, ідучи на смерть, забували про смерть. У романі створені яскраві образи великих военачаль­ников командуючого армією Бессонова, члена Військового Ради Веснина, командира дивізії Деева. Однак у цін­тре уваги роману - солдати й командири один ар­тиллерийской батареї, що виявилася прямо на шляху ворожих танків і ціною неймовірної мужності, ціною загибелі багатьох бійців вистояла Центральний герой роману - лейтенант, Микола Кузнєцов, командир роти. Ковалів показаний у процес­рє формування, загартування характеру. Спочатку він виглядає надто м’яким, нерішучим, але відразу ця м’якість виявляється не як м’якотілість, а як вища якість командира: його людяність, турбота про солдата.

У роті Кузнєцова людей зігрівало його добре слово, розуміння, особистий приклад, вони вчилися у своє­го командира мужності й стійкості. І сказав коман­дир: “Смерті немає, хлопці! Смерть придумали труси! Уперед! “. Це головні слова, які піднімали солдат в атаку й допомагали зберегти стійкість у бої.

Крім Кузнєцова бачимо делікатного й соромливого лейтенанта Давлатяна, що ще не розучився червоніти при брутальному слові, при неповажній розмові про де­вушках. Це й молоденький казах Косимов, що за кілька мінут до страшної загибелі з любов’ю й тугою говорить про рідну землю. Це юний солдат Сергуненков, що, ідучи на вірну смерть, думає про те, що чоло­століття повинен бути добрий “Гарячий сніг” - глибоко правдива книга.

Письменник розвінчує показний героїзм Дроздовского; черствість Рубіна, малодушність Чибисова, цинізм Нечаєва в ряді випадків він пояснює жорстокими обставинами виття­ни. З’ясовується, наприклад, що запеклість Рубіна породжена неприборканою ненавистю до фашистів, погубивши­шим його дітей. У романі показані не просто солдати, а люди, про­веряемие суворими обставинами не тільки на бої­витті мужність і військове вміння, але й на людяність, на моральну стійкість. Юрій Бондарев говорив із цього приводу: “Я… хотів підкреслити, що мої герої бо­рются й люблять, люблять і гинуть, не долюбив, не доживши, багато не довідавшись… Вони довідалися саме головне: вони пройшли перевірку на людяність через випробування вогнем “.

У добутках про війну оживає суворий героїчний час. Але звернені вони до наших днів і до майбутнього. Час війни виміряється не тільки днями й ночами, але й людським життям і смертю, болем і кров’ю, лю­бовью й ненавистю. Але саме важке на війні - пройти крізь все це й залишитися людиною.

У військовій прозі схо­дятся всі хвилюючої людини проблеми: борг і особиста відповідальність за долю Батьківщини, моральний вибір і історична пам’ять


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций