Коротка біографія Джонатану Свифта

Розміщено ЗНО по географії в 2 ноября 2012

Свифт народився в ірландському місті Дубліні в сім’ї пастора. Пішовши по стопах батька, одержав богословське утворення. Він служив кілька років священиком, був призначений настоятелем Дублінського собору. Займався політичною діяльністю. Як літератор він починав з памфлетів, написаних по найважливіших приводах суспільно-політичного й літературного життя в Англії.

Памфлет “Казка бочки” - сатира на церкву, де захищається принцип віротерпимості. Роман “Подорожі Гулливера” вийшов у світло в 1726 році. Автор створював його десять літ Цей добуток стало в адаптованому (спрощеному викладі) читанням для дітей.

Повний варіант - сатиричний філолофсько-політичний роман-памфлет. Письменник часто їздив в Англію, дружив з багатьма літератора мі й філософами свого часу. В Ірландії його авторитет був надзвичайно великий Настільки, що намісник Англії в Ірландії писав, що править цим островом “з бажання декана Свифта”. В останні роки свого життя письменник страждав від розладу психіки.

І його щиросердечна хвороба прогресувала. Епітафію (надгробний напис) він придумав собі сам: “Тут спочиває тіло Джонатану Свифта, декана цієї кафедральної церкви, і суворе обурення вже не роздирає його серце”.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций