Подорож Гулливера характеристика образа Гулливера Лемюеля

Розміщено ЗНО по географії в 20 сентября 2013

Гулливер Лемюель- пересічна людина, хірург і батько сімейства, що зненацька круто міняє своє життя; він відправляється в морську подорож спочатку як судновий лікар, а потім “капітана декількох кораблів”. Г. з’являється і як персонаж, “мандрівник”, і як оповідач, присутність якого зв’язує чотири частини роману. Волею долі Г. примушений переживати самі неймовірні пригоди, знаходячи життєвий досвід і мудрість. Як філософ, що спостерігає різні типи державного устрою, що знайомиться з різнорідними ідеями, Г. перетерплює еволюцію. У першій і другій частинах він лише вивчає навколишній його мир, задовольняючись спостереженнями над вдачами й звичаями тубільців, але залишаючись стороннім і майже не втручаючись у події. Поступово його позиція стає більше активної, він змушений пристосовуватися до нових умов, нерідко змінюючи своїм звичкам.

Досвід мандрівок змушує Г. всупереч зусиллям “сховати слабості й виродливі явища в житті батьківщини”, переконуватися, що в Англії багато чого непринадно або навіть потворно. Відносність казавшихся щирими подань про світ виявляється з відвідуванням кожної новойстрани. Спілкування з різними правителями для Г. стає випробуванням на практиці різних моделей державного устрою, запропонованих століттям Освіти, і часто ця перевірка виявляє їхню недостатність.

Настільки ж ілюзорної виявляється й віра в могутність науки, що похитнулася після відвідування Академії Лагадо. Однак самий радикальний перелом відбувається у свідомості Г. у четвертій частині роману після його перебування в країні гуигнгнмов, де досягнуті щира досконалість і розумність миропорядка, що викликає в Г. почуття сорому за свою подібність із йеху. Змушене повернення в Англію драматично для Г., що з життєрадісного мандрівника під впливом побачен і пережитого перетворюється в трагічного героя, що усвідомив недосконалість людського суспільства й вступило з ним вконфликт.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций