Пригоди Шерлока Холмса характеристика образа Шерлока Холмса

Розміщено ЗНО по географії в 8 сентября 2013

Холмс Шерлок (містер Холмс) - персонаж циклу детективних повістей і оповідань, прототипом якого став Джозеф Белл - викладач медичного коледжу в Единбурзі, що володів незвичайною спостережливістю й умінням розбиратися в життєвих ситуаціях за допомогою дедуктивного методу, чим дивував своїх студентів, одним із яких був Артур Конан Дойл. X. називає себе детективом-консультантом, він береться тільки за надскладні, самі заплутані справи, від яких відмовляються Скотленд-Ярд і приватні агентства. Не виходячи з кімнати, може розплутати злочин, над яким марне билися інші. Він принципово відмінний від стандартно мислячих, тупоумних і недотепних поліцейських і детективів зі Скотленд-Ярда, яким ніколи не призначено стати професіоналами.

Для X. заняття детектива - найменше спосіб заробляти гроші. До рішення будь-якого завдання він ставиться як філософ, як художник, як поет Чим сутужніше проблема, тим більше вона йому цікава. Унікальним X. робить висота якостей його особистості.

Аматор Гайдна й Вагнера, що легко цитує Горация, Петрарку й Флобера, X. є автором праць по психіатрії й хімії, Ватсон свідчить, що X. майже не мав подання про сучасну йому літературі, політиці й філософії, він нічого не знав ні про теорію Коперника, ні про будову сонячної системи й говорив Ватсону про те, що все це непотрібні знання. На думку X. , людині потрібні лише знання, які є інструментами пізнання мира


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций