Пригоди Шерлока Холмса характеристика образа Ватсона

Розміщено ЗНО по географії в 3 сентября 2013

Ватсон (доктор Ватсон, вар. пров. Уотсон) - постійний супутник Шерлока Холмса. Лікар по утворенню, військовий хірург, що закінчив Лондонський університет в 1878 р., виконує функцію літописця діянь Холмса.

Під час англоафганской війни ( 1878-1880) рушнична куля розбила йому плече. По власному визнанню, не виносив ніякого шуму. З’явившись у Лондоні, якийсь час жив у готелі, потім зняв кімнату на Бейкер-Стрит із Шерлоком, що працював у хімічній лабораторії лікарні, Холмсом, якого йому представили як дивака, ентузіаста деяких галузей науки, але людини чималого Правдивий, прямій і ввічливий одночасно, що володіє почуттям справедливості, надійний і зворушливо прив’язаний до Холмсу, В. наділений безліччю прекрасних якостей.

Його присутність поруч із Холмсом в оповіданні піднімає Холмса, що здається недосяжним у своїх достоїнствах навіть на тлі настільки чималої людини, як У. Він порівнює Холмса з Дюпеном едгара По. Але Холмс невисокої думки про Дюпене і його прийоми. Один із прийомів, у результаті використання якого Холмса й В. сприймають як у дійсності існуючих особистостей, саме й полягає в тім, що вони обговорюють літературних персонажів, себе в їхній ряд не включаючи, підкреслюючи тим самим свою “настоящность”.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций