Портрет Дориана Гріючи характеристика образа Дориана Гріючи

Розміщено ЗНО по географії в 11 июня 2013

Грій Дориан- юний красень, аристократ, подібно Фаустові вступивший в угоду з дияволом, щоб зберегти свіжість, молодість і красу, у той час як вік, порочне життя й злочини кладуть свій відбиток на портрет, виконаний іншому Г. Д., художником Безилом Холлуордом. У розпачливій спробі знищити останнього безстороннього свідка свого падіння Г. Д. кидається з ножем на полотно, що зображує мерзенного, рано постарілої людини із кров’ю на руках. На наступний ранок слуги знаходять труп огидного зморщеного старого з ножем у груди, а перед ним на стіні - портрет Г. Д. “у всьому сяйві його чудової юності й краси”. У романі Уайльда, що скоріше варто було б визначити як “філософську повість” у дусі “Шагреневої шкіри” Бальзака, кожний з основних трьох героїв втілює не стільки людський тип, скільки певну философско-естетическую й моральну позицію.

Кожний з них у тім або іншому ступені є носієм ідей самого письменника, які він певним чином “приміряє” у вигаданій експериментальній ситуації. Г. Д. відведена роль своєрідного “іспитового поля” цього експерименту. Будучи “прекрасним принцом”, носієм неземної краси, він у силу головного положення Уайльда про панування краси над життям виявляється непідвласний життєвим хвилюванням, тому що вони не зачіпають його як внутрішньо, так і зовні.

Юна актрисасибилла Вен хвилює його серце лише тоді, коли тремтливо передає на сцені почуття шекспірівських героїнь. Коли ж власна реальна любов до Г. Д. перепиняє їй шлях в уявлюваний мир Джульетти й вона провалює роль, юний естет безжалісно відкидає її й стає винуватцем її самогубства. Відношення до життя лише як до постачальника естетических вражень, коли об’єкт уваги повинен не стільки “подобатися” або “не подобатися” (що припускає ще й деяку моральну позицію), скільки “хвилювати”, визначає постійний пошук нових відчуттів, проходження правилам “нового гедонізму”, проповедуемого Г. Д. лордом Генрі


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций