Війна й мир характеристика образа Болконской Марьи

Розміщено ЗНО по біології в 7 сентября 2013

ВІЙНА Й МИР (Роман, 1863-1867; отд. изд. 1867-1869) Болконская Марья - князівна, дочка старого князя Болконского, сестра князя Андрія, згодом дружина Миколи Ростова. У М. “некрасиве слабке тіло й худа особа…

ока князівни, більші, глибокі й променисті (начебто промені теплого світла іноді снопами виходили з них), були так гарні, що дуже часто, незважаючи на некрасивість усього особи, очі ці робилися привлекательнее краси”. М. дуже релігійна, приймає прочан і мандрівників, терплячи глузування батька й брата. У неї немає друзів, з якими вона могла б ділитися своїми думками.

Її життя зосереджене на любові до батька, часто несправедливому стосовно неї, до брата і його синові Николеньке (після смерті “маленької княгині”), якому вона, як може, заміняє мати. М. - розумна, лагідна, утворена жінка, що не сподівається на особисте щастя. Через несправедливі докори батька й неможливості більше терпіти вона хотіла навіть піти в мандри. Її життя змінюється після зустрічі з Миколою Ростовим, що зумів угадати багатство її душі Вийшовши заміж, героїня щаслива, зовсім розділяючи всі погляди чоловіка “на борг і присягу”.


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций