Вишневий сад характеристика образа Трофимова Пети

Розміщено ЗНО по біології в 22 августа 2013

ВИШНЕВИЙ САД (Комедія, 1903) Трофимов Петя- колишній учитель семирічного сина, що потонув, Раневской. Різночинець. Батько його був аптекарем. Йому 26 або 27 років, він вічний студент, носить окуляри й резонерствує про те, що треба перестати захоплюватися собою, а “тільки працювати”. Герой красиво проповідує віру в неодмінне настання кращого майбутнього й особисту волю, тому що “людство йде вперед, удосконалюючи свої сили.

Усе, що недосяжно для нього тепер, коли-небудь стане близьким, зрозумілим, тільки от треба працювати, допомагати всіма силами тим, хто шукає істину”. Він викриває “бруд, вульгарність, азіатчину”, критикує російську інтелігенцію, що здебільшого нічого не шукає й не здатна ктруду. Як і Гаїв, схильний до декламації, не думаючи, що в категоричності деяких своїх суджень попросту смішний. Про свої відносини з Анею він говорить, що вони вище любові: “Обійти те дрібн і примарне, що заважає бути вільна й щасливим, - от мета й зміст нашого життя. Уперед!

Ми йдемо нестримно до яскравої зірки, що горить там удалині! ” Знову ж, як і Гаїв, він призиває Аню вірити йому, тому що передчуває щастя. Раневская не без підстави дорікає його в щиросердечній короткозорості, коли він, утішаючи її, говорить, що немає ніякої різниці, продані маєток або не проданий.

Вона точно помічає, що він тільки говорить, а сам нічого не робить, навіть курсу не скінчила, тільки доля кидає його з місця на місце Повторюючи улюблене слово Фірса, вона нази-вает його недотепою й гімназистом другого класу. На іронічне питання Лопахина, чи дійде він до “вищої правди”, Г. упевнено відповідає: “Дійду або вкажу іншим шлях, як дійти”. У фіналі він розшукує забуті калоші, які ста-новятся символом його що не задався, незважаючи на гарні слова й надихаючий пафос, життя


Рекомендую також наступні твори:

  • Нет подходящих публикаций